בשנה החולפת נוספו 183 חללים
בשנה החולפת נוספו 183 חללים פלאש 90

איחוד בתי הכנסת פרסם "קול קורא" לרבני וגבאי ביהכנ"ס בארץ, בבקשה לציין את יום הזיכרון לחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע, אשר נקבע בז' באדר.

בקול הקורא, נאמר, כי "בסימן שנת ה- 65 להקמתה של המדינה היהודית בארץ ישראל היא מדינת ישראל, נעלה את זכרם, נדליק נרות נשמה ונתפלל לעילוי נשמותיהם של חללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע".

"יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע נקבע על ידי הרבנות הצבאית הראשית כנאמר בספר דברים (ל"ד, ה'- ו'): וַיָּמָת שָׁם מֹשֶׁה עֶבֶד ה' בְּאֶרֶץ מֹואָב עַל -פִּי ה'. וַיִּקְבֹּר אֹתֹו בַגַּי בְּאֶרֶץ מֹואָב מוּל בֵּית פְּעֹור וְלֹא -יָדַע אִישׁ אֶת -קְבֻרָתֹו עַד הַיֹּום הַזֶּה. בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים נקבעה חלקה לנופלים שמקום קבורתם לא נודע, ומדי שנה ב-ז' באדר נערך שם טקס אזכרה ממלכתי לחללים אלה ב"גן הנעדרים", ליד קיר זיכרון ובו שמותיהם של חללי מערכות ישראל, שנפלו בגבולות הארץ ומחוצה לה", מציינים באיחוד בתי הכנסת.

"181 מבין חללי מערכות ישראל מוגדרים כיום כחללים שמקום קבורתם לא נודע. אנו פונים בקריאה נרגשת לרבנים, לראשי קהילות, נשיאי וגבאי בתי כנסת, מנהלי בתי ספר ומוסדות חינוך ולכל יהודי באשר הוא שם, להדליק כל אחד במקומו נר נשמה ולהתייחד עם זכרו של אחד החללים, לפי בחירתו, על פי רשימת 181 החללים שניתן לראות באתר האינטרנט של צה"ל, הענף לאיתור נעדרים", מוסיפים באיגוד בתי הכנסת.

לדבריהם, "בהדלקת נר נשמה לזכרם של חללי צבא ההגנה לישראל תביעו את ההזדהות שלכם עם העומדים על משמר ארצנו וערי אלוקינו ותקיימו את דברי חז"ל: היה עומד בחוץ לארץ יכוין את לבו כנגד ארץ ישראל שנאמר (מלכים א, ח) וְהִתְפַּלְלוּ אֵלֶיךָ דֶּרֶךְ אַרְצָם

היה עומד בארץ ישראל יכוין את לבו כנגד ירושלים שנאמר (מלכים א, ח) וְהִתְפַּלְלוּ אֶל ה' דֶּרֶךְ הָעִיר אֲשֶׁר בָּחַרת".