העיר המובילה במספר הקצינים: ירושלים

בטקס סיום קורס קציני יבשה שיתקיים מחר יסיימו 390 צוערים. מתוך המסיימים 4.6% בנות ו-4% מהקיבוץ.

ישי קרוב , א' באדר תשע"ג

קורס קצינים בבה"ד 1
קורס קצינים בבה"ד 1
דו"צ

טקס סיום קורס קציני יבשה מחזור 35 יתקיים מחר (שלישי) בבה"ד 1 הסמוך למצפה רמון.

הטקס ייערך במעמד הרמטכ"ל - רב- אלוף בני גנץ, מפקד זרוע היבשה - אלוף סמי תורג'מן, מפקד בית הספר לקצינים - אלוף- משנה ערן ניב, משפחות המסיימים, אורחים וחברים.

טקס זה יתקיים בסיום קורס אינטנסיבי, מאתגר, מקצועי וערכי, בן שמונה חודשים. לצוערים המסיימים יוענקו דרגות הקצונה, סגן משנה.

החל ממחר עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הקצונה בכלל היחידות הקרביות של צבא היבשה, בהתאם לחיל ממנו הגיעו – איסוף קרבי, תותחנים, שריון, הנדסה, חיל רגלים וצנחנים.

את הקורס יסיימו בהצלחה כ-390 צוערים, מתוכם 4.6% בנות. כמו כן, מבין המסיימים 57% מתגוררים בעיר, 28% מתגוררים ביישוב קהילתי, 11% מתגוררים במושב או בכפר ו-4% מתגוררים בקיבוץ.

העיר המובילה במספר הקצינים הינה ירושלים ולאחריה חיפה.

מפקד בית הספר לקצינים, אלוף- משנה ערן ניב, בירך את הצוערים המסיימים ואמר: "הצוערים החדשים שהולכים מחר לעמוד על רחבת המסדרים עברו דרך ארוכה עד עתה, מעל חצי שנה של מסלול מפרך, בו הם למדו על המקצועיות הנדרשת מקצין היבשה".

"הם למדו על הערכים שצריכים להנחות אותנו, כדי שלא רק נעמוד במטרה, אלא גם שנעשה את זה בדרך הנכונה והראויה. אני חושב שכל אחד ואחד מהקצינים שיעמדו כאן, מעבר ללימוד הרב שעשה על הצבא ועל מוסד הקצונה, למד גם על עצמו. אין לי ספק שהקצינים יצטרכו להמשיך ללמוד על עצמם ולפתח את עצמם, כי העבודה הרבה עוד מצפה להם".