יוגב: השמאל ניצל מעמדו לפגיעה בביטחון ישראל

ח"כ יוגב תוקף את חשיפת פרשת האסיר האוסטרלי בידי חברי הכנסת גלאון, חנין וטיבי. 'ההתעסקות בפרשה מערערת את יכולת המדינה להתגונן'.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ג

יוגב: השמאל ניצל מעמדו לפגיעה בביטחון ישראל-ערוץ 7
מוטי יוגב
רועי עדות

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', דחה למועד אחר נאום שהיה אמור לשאת היום במליאה ואמור היה לעסוק בסיכום תקופת כהונתו במשרד לביטחון פנים. זאת ככל הנראה על רקע פרסום פרשת איש המוסד ממוצא אוסטרלי, בן זיגייר, שהתאבד בכלא הישראלי.

כזכור, חברי הכנסת חנין, גלאון וטיבי העלו את הפרשה במליאת הכנסת כששאלו את השר נאמן בדבר פרטים אודותיה. נאמן מצידו אמר שסוגיות מעין אלו יש לברר מול השר לביטחון פנים שאמור היה לשאת דברי סיכום היום.

ח"כ מוטי יוגב, אל״מ במיל (הבית היהודי) תוקף את ההתעסקות בפרשת האסיר האוסטרלי. "חברי הכנסת מהשמאל הקיצוני ניצלו אמש את מעמדם לפגוע בביטחון מדינת ישראל. ההתעסקות התקשורתית בנושא בשם חופש המידע מערערים את האפשרות של המדינה להגן על עצמה".

לדבריו "אמנם יש מקום לביקורת אך יש לדעת שישנם נושאים מסויימים שרוב אזרחי ישראל אינם רוצים לדעת והם סומכים את ביטחונו על מערכת הביטחון. דינן של סוגיות ביטחוניות רגישות לידון בועדת משנה של ועדת חוץ וביטחון וערך ביטחון חיי אזרחי ישראל קודם לחופש המידע".