"להעמיד לדין את הח"כים חושפי פרשת האסיר"

ח"כ מירי רגב דורשת להעמיד לדין את זהבה גלאון, אחמד טיבי ודב חנין, בטענה כי חשפו סודות מדינה כשנאמו אודות האסיר האוסטרלי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ג

"להעמיד לדין את הח"כים חושפי פרשת האסיר"-ערוץ 7
דורשת חקירה עכשיו. ח"כ רגב
פלאש 90

חה"כ מירי רגב (ליכוד) קראה היום (ד') להעמיד לדין את חברי הכנסת זהבה גלאון, אחמד טיבי ודב חנין, בטענה כי חשפו סודות מדינה תוך ניצול חסינותם הפרלמנטרית, כשנאמו במליאה אודות האסיר האוסטרלי.

רגב פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולקצין הכנסת, בדרישה לפתוח בחקירה באופן מיידי.

בדף הפייסבוק שלה כתבה רגב כי "לא יכול להיות שחברי כנסת הם מעל החוק", היא הוסיפה כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיברר מהיכן דלפה פרשת האסיר אל הח"כים, "כמו כן בקשתי ממנו לבדוק מדוע הח"כים הפרו את צו איסור הפרסום".

"אין כאן עניין של סתימת פיות אלא נסיון לשמור על ביטחון המדינה בעידן תקשורתי טכנולוגי מתקדם", כתבה רגב, שכיהנה בעבר כדוברת צה"ל וכצנזורית הראשית, לטענתה "כאשר חברי כנסת מדברים בכנסת זה נותן לגיטימציה לתקשורת לדון בנושאים שעומדים בצו איסור פרסום".
 
ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מיהרה להגיב על דבריה של רגב, "אני רוצה להציע לחברת הכנסת רגב שלפני שהיא צועקת, תלמד דבר או שניים על תפקידם של חברי כנסת ועל הסיבה לקיומה של החסינות הפרלמנטרית".
 
גלאון הוסיפה, "אנחנו חברי הכנסת נמצאים כאן כדי לדאוג לאינטרס של הציבור – לא כדי לחסום בינו לבין רשויות השלטון ולהסתיר ממנו מידע, בטח לא כשהמידע הזה מופץ כבר ממילא בכל העולם".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), תוקף את ההתעסקות בפרשת האסיר האוסטרלי. "חברי הכנסת מהשמאל הקיצוני ניצלו אמש את מעמדם לפגוע בביטחון מדינת ישראל. ההתעסקות התקשורתית בנושא בשם חופש המידע מערערים את האפשרות של המדינה להגן על עצמה".

לדבריו "אמנם יש מקום לביקורת אך יש לדעת שישנם נושאים מסויימים שרוב אזרחי ישראל אינם רוצים לדעת והם סומכים על מערכת הביטחון. דינן של סוגיות ביטחוניות רגישות לידון בוועדת משנה של ועדת חוץ וביטחון וערך ביטחון חיי אזרחי ישראל קודם לחופש המידע".