'מקווה שלא נגרם נזק רב למדינת ישראל'

ח"כ חסון מקווה שלא נגרם נזק רב מדי בפרשת האסיר האוסטרלי וקובע: לאחר שהעניין דלף באוסטרליה נותר רק מזעור נזקים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ג

סגן ראש השב"כ לשעבר, ח"כ ישראל חסון (קדימה), מתייחס בראיון לערוץ 7 לפרשת האסיר האוסטרלי, "מדובר באירוע נדיר וחרגי שמקבל מענה חריג במסגרת החוק".

"גם בשנת 2033 יתכן ויצטרכו למנוע מהתקשורת לפרסם דברים, השאלה מה הנזק שיכול להיגרם כתוצאה מפרסום. ברור שאי אפשר למנוע כל דבר. גם לפני 5000 שנה כשהכניסו את יוסף לבור לא יכלו להחזיק אותו, ואני מזכיר שלא  היה אינטרנט", אומר חסון.

לשאלה אם חברי הכנסת פגעו בביטחון המדינה כאש העלו את הנושא במליאת הכנסת, אומר חסון: "לגבי ח"כ טיבי אני לא יודע על מניעו עד הסוף, לגבי חברי הכנסת דב חנין זהבה גלאון לתפיסת עולמי הם לא היו צריכים לעשות את זה, אבל לתפיסת עולם הם כן היו מחויבים לעשות את זה  הנזק לא התחיל פה בכנסת אלא התחיל באוסטרליה, וכנראה היה מגיע בדרך כזו או אחרת. מרגע שהדבר יצא אין לך שליטה. אתה יכול רק להאיץ אותו".

לטעמך איפה הקו, לדעתך, בין חופש המידע לבין הפגיעה בביטחון המדינה  ?

"מי ששם את הקו הזה בדרך כלל זה בית המשפט וזה נבחן על ידו. לפני בית המשפט ניצבת התמונה המלאה והוא הסמכות היחידה. מרגע שהדבר דולף החוצה זה עניין רק של מזעור נזקים. הייתי מצפה מחבריי שינסו לפעול למזעור הנזקים. גלאון וחנין חושבים שהסתרה המידע תביא לנזק - מותר להם לטעות ואני מקווה שלא נגרם נזק רב מדי למדינת ישראל".