בנט ולפיד
בנט ולפידפלאש 90

בשבועות האחרונים דווח רבות על הברית שנרקמה בין נפתלי בנט ויאיר לפיד.

לערוץ 7 נודע כי בין השניים סוכם בין השאר על הליכה משותפת לקואליציה או לאופוזיציה. בנט ולפיד הבינו שיחד הם כוח השווה ל-31 מנדטים מספר השווה למנדטים של הליכוד ביתנו ועל כן הם מנהלים את המו"מ ככוח אחד.

גורם פוליטי אמר הערב לערוץ 7 כי נתניהו מבין שאין לו ממשלה בלי בנט או לפיד ועל כן משתמש בכל הכלים כדי להפריד את הברית המאיימת על כיסאו כראש ממשלה. בימים האחרונים פורסם כי  נתניהו פועל לפיצול מפלגת העבודה ומציע לח"כ פואד בן אליעזר את הנשיאות ולח"כ בוז'י הרצוג את תיק הרווחה.

הגורם מגלה כי נתניהו גם פנה לגורמים בצד השמאלי בסיעת 'יש עתיד' ושאל אותם 'כיצד אתם עושים ברית עם אורית סטרוק מהימין הקיצוני?' הכל כשר מבחינת נתניהו על מנת להתיר את ברית בנט-לפיד", אמר הגורם.

נתניהו הציע היום לבנט תיקים בכירים אך האמון כבר נפגע. כל עוד ללפיד לא הוצע דבר - הבית היהודי יסרב לכל הצעה. בנט ולפיד כמקשה אחת יכנסו לקואליציה כל אופציה אחרת לא תיתן לנתניהו להקים ממשלה.

"המטרה היא כעת למנוע מנתניהו להקים ממשלת שמאל עם החרדים. נפתלי בנט אינו טירון פוליטי כפי שחושבים בליכוד ובמערכת הפוליטית. את כל הטריקים והשטיקים למד מנתניהו כשעבד איתו בלשכתו", אומר הגורם הפוליטי.

ח"כ אורי אריאל שמנהל מטעם הבית היהודי את המו"מ הקואליציוני מול הליכוד לא שוכח את התרגיל שעשה נתניהו לפני ארבע שנים.

נתניהו אז התחנן לכצל'ה שימליץ עליו לנשיא המדינה. רגע אחרי שהמליץ עליו הופתע כצל'ה לשמוע שנתניהו בחר בברק שהמליץ לנשיא על ח"כ ציפי לבני.

לא זו בלבד, נתניהו אז סגר עם כצל'ה כי יקבל את תיק המשרד לפיתוח הנגב והגליל ואף אמר לו "יצוק כמו בטון שאתם תהיו בממשלה". כצל'ה המתין ימים רבים לטלפון המובטח.... מאוחר יותר שמע בתקשורת כי נתניהו העניק את התיק לח"כ סילבן שלום.

בבית היהודי אמרו היום כי "קיבלנו במהלך היום את ההצעה מהליכוד - עשרות שעות אחרי ששמענו עליה בתקשורת וכך גם היה בנוגע לפגישה של נפתלי בנט עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. גם אז עודכנו לראשונה בתקשורת ורק כעבור עשרות שעות לשכת נתניהו יצרה עימנו קשר והפגישה נקבעה באופן רשמי".

בנוגע להצעה עצמה אמרו בבית היהודי כי "היא אינה רלוונטית ואינה מקובלת. רק לאחר סגירת קווי היסוד, העמדות והנושאים העקרוניים, נתפנה לדיון על תיקים וגם אז מומלץ לא לפנות אלינו בתקשורת ובטח לא להציב לנו אולטימטומים".

אתמול פורסם כי סיעת 'הבית היהודי' קיבלה הצעה לפיה, במידה ותחתום על ההסכם הקואליציוני תוך 48 שעות, תזכה המפלגה בתיק החינוך, תיק הדתות, תיק כלכלי בכיר ואת תפקיד סגן שר הביטחון.