כבשים
כבשיםצילום: פלאש 90

תושבי חוות גלעד הצליחו לסכל ביום שני האחרון גניבת עדר כבשים גדול של משפחת בודנר.

הגנבים הפלסטינים הגיעו לחווה ולאחר שהופעלה האזעקה שהקפיצה את הרבש"ץ ואת בעל העדר, הם ברחו מהמקום.

בעל העדר, נתנאל בודנר, מביע בראיון לערוץ 7 סיפוק רב לנוכח סיכול הגניבה, "הגנבים נכנסו בשתיים וחצי בלילה. כשהגעתי למקום וראיתי את כל הכבשים בחוץ. החזרנו אותם חזרה לדיר וספרנו אותם אחת אחת". בודנר סיפר כי הגששים שהגיעו גילו שהעקבות יורדות לוואדי לכיוון הכפר הסמוך.

בודנר משוכנע שרק הרתעה תרחיק את הגנבים מהיישוב, "אנחנו גרים כאן עשר שנים, וכבר הרבה זמן שלא הייתה כאן גניבה. בחוות גלעד אין גדר כי יש הרתעה והערבים יודעים שעם יהודים בחוות גלעד לא מתעסקים".

הוא סיפר כי בתגובה לנסיון הגניבה הם ירדו לכפר ג'ית כדי לחפש את הגנבים ואת המשאית שאליה היו אמורים להכניס את הכבשים.

לדבריו, העובדה שמאפשרים לערבים למסוק זיתים בחוות גלעד בימות הסתיו, מאפשרת להם ללמוד את השטח ולתכנן את הפיגועים הבאים, "עכשיו בדיוק שנתיים לפיגוע באיתמר של משפחת פוגל, כל שנה בסוכות נותנים לעשרות ערבים עם ליווי צבאי ומשטרתי למסוק זיתים מתחת לבתים שלנו, ככה הם מתצפתים על החווה ולומדים אותה".

"לא הופתעתי שהם ידעו איך לפרוץ לדיר הכבשים, ככה היה גם אצל משפחת פוגל, הערבים מגיעים למסוק זיתים ואחר כך הם  באים לפגע".

בוועד מתיישבי השומרון משבחים את רבש"ץ חוות גלעד ואת התושבים על ערנותם, "בזכות ערנות התושבים והפעולה המהירה שלהם נמנעה גניבת עדר וגרימת נזק כלכלי עצום לתושב החווה", הוסיפו בוועד.