"כך הורסים יישוב שהוקם לזכר גנדי"

עו"ד עמוס פריד מספר על הגשת העתירה לעצירת ההרס במעלה רחבעם, "הקרקעות שם הם חלק מהקו הכחול של היישוב נוקדים".

ישי קרוב , ג' באדר תשע"ג

עו"ד עמוס פריד, המייצג את תושבי מעלה רחבעם, הסביר בראיון לערוץ 7 מדוע החליט להגיש את העתירה נגד ההרס במקום, עתירה שאושרה הערב על ידי נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס.

לדבריו לא ייתכן שמשרד הביטחון יחליט להרוס יישוב, שמעמדו עדיין נדון בבג"ץ, "העתירה של שלום עכשיו נגד היישוב מתבררת מאז 2007, אנחנו כתושבי מעלה רחבעם ביקשנו להצטרף כמשיבים ומאז אנחנו שותפים להליך".

עו"ד פריד טוען שאין שום הצדקה להרס היישוב, "בצווי התיחום שהוצאו על המקום נפלו שורה של פגמים יסודיים. הקרקעות שם ברובם בתוך השטח המוניציפאלי של היישוב נוקדים, בתוך הקו הכחול. אז מה הבהילות, מדוע להרוס לפני שהבג"ץ מכריע".

לדבריו, היישוב שהוקם לזכרו של השר רחבעם זאבי הי"ד, הוא דוגמא ומופת, וההחלטה להורסו תמוהה, "יש שם חתך אוכלוסייה רחב, שכולל זוגות צעירים, עולים חדשים, משפחות צעירות וותיקים. מה שעשו שם היום זה מחטף, לא מדובר כלל בקרקעות פרטיות. זה יישוב שהוקם לאחר רצח השר גנדי, יישוב משגשג ופעיל ואני לא מבין על מה הבהילות".

כאמור, נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, נענה לעתירה והוציא צו זמני האוסר על כוחות צה"ל להמשיך להרוס מבנים במעלה רחבעם שבגוש עציון.

בהחלטה נכתב כי זהו "צו ארעי האוסר לבצע פעולות פינוי והריסה במאחז מעלה רחבעם עד להחלטה אחרת".