דיווח: ישראל התחייבה לפצות את משפחת האסיר X

דיווח: ישראל חתמה על הסכם הפיצויים עם משפחתו של זייגר לפני כשישה שבועות, לאחר שהבירור העלה כי האסיר אכן התאבד בתאו.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ג

דיווח: ישראל התחייבה לפצות את משפחת האסיר X-ערוץ 7
האסיר האוסטרלי
צילום מסך מתוך התחקיר
גורם המעורה בפרשה מסר לעיתון "הארץ" כי המדינה חתמה על הסכם פיצויים עם קרוביו של בן זיגייר, לאחר שהתברר כי אכן התאבד בתא הכלא בו שהה.

על פי הדיווח, ישראל התחייבה לשלם פיצויים בגובה של כמה מיליוני שקלים למשפחתו של בן זיגייר, שהושם בבידוד בכלא "איילון" ברמלה והתאבד בתאו לפני כשנתיים. הגורם המעורה בפרשה הוסיף כי המדינה כבר חתמה על הסכם הפיצויים עם משפחתו של האסיר X כבר לפני כחודש וחצי.

עוד מוסיף הגורם כי ההסכם בין המדינה למשפחה נחתם לאחר שנתקבלו תוצאות התחקיר אודות נסיבות מותו של זיגייר בכלא, ולמעשה התברר באופן סופי כי הוא שם קץ לחייו בתא השירותים של תאו בדצמבר 2010. על פי דיווח בעיתון אוסטרלי, זיגייר סבל מקשיים פסיכולוגיים לפני התאבדותו. בהקשר לכך, דווח כי בפרקליטות המדינה שוקלים האם יש מקום להגשת כתבי אישום בגין רשלנות בפרשה.

אמש דיווח עיתון כוויתי כי בן זיגייר שירת ביחידת המוסד שאחראית לחיסולו של בכיר חמאס מחמוד מבחוח בדובאי לפני כשלוש שנים. העיתון "אל ג'רידה" ציטט מקורות מערביים עלומים, שטוענים כי זיגייר, "סוכן המוסד" שהתאבד בכלא הישראלי, היה אחד ממחסליו של מחמוד מבחוח, בכיר חמאס שהיה אחראי על פי פרסומים שונים למערך ההברחות של חמאס. הוא חוסל בדובאי ב-19 בינואר 2010.

לדברי המקורות, זיגייר יצר קשר עם הרשויות בדובאי לאחר החיסול ומסיבה שטרם התבררה עד כה, סיפר בפרטי פרטים על הפעולה. בתמורה הבטיחו לו הרשויות המקומיות הגנה. על פי הפרסום, כוח ישראלי הצליח להגיע למקום שבו הסתתר, משם נחטף זיגייר ונכלא באשמת בגידה בתא הבידוד בכלא איילון.