יעלון: היה חשש לפיקוח נפש

השר משה יעלון התייחס לפרשת האסיר X, "אם הגענו למצב הזה, כנראה שהייתה מעידה שדרשה נקיטת צעדים בשיקול דעת ובפיקוח מלא".

ניר הר זהב , ו' באדר תשע"ג

יעלון: היה חשש לפיקוח נפש-ערוץ 7
השר משה יעלון
צילום: פלאש 90

השר משה (בוגי) יעלון התייחס הערב (מוצאי שבת) לפרשת האסיר X שנחשפה השבוע.

"אנחנו מדינה מיוחדת מבחינת מצבנו הביטחוני", אמר יעלון בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות", "מטעמים של פיקוח נפש, נאלצנו לנקוט צעד כזה. אם הגענו למצב הזה, כנראה שהייתה מעידה שדרשה נקיטת צעדים בשיקול דעת ובפיקוח מלא".

יעלון הדגיש כי בני משפחתו של זיגייר והרשויות באוסטרליה עודכנו בזמן אמת על ההתפתחויות בפרשה והבהיר: "מדינת ישראל אינה חשוכה. כל התאבדות בכלא מחייבת חקירה וזה מה שהיה גם במקרה הזה. אנחנו יודעים להפיק לקחים".

הוא תקף את חברי הכנסת זהבה גלאון ממרצ, אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל ודב חנין מחד"ש שגרמו לחשיפת הפרשה בארץ, "נעשה ניצול פוליטי. היו חברי כנסת אחרים שידעו להביא את העניין לבדיקה דרך ועדות משנה, מבלי לפגוע בביטחון המדינה".

השבוע נחשף כי אסיר ביטחוני התאבד בכלא איילון ב-2010. מדובר בבן זייגר, או בשמו העברי בן אלון, איש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, יליד אוסטרליה. גופתו הועברה לקבורה במלבורן. זייגר כונה בתחקיר של רשת ABC האסיר X, שכן הוא הוחזק בזהות בדויה בכלא, ואפילו שומריו לא ידעו במי מדובר. על פי אחד הדיווחים האיש נכלא לאחר שעלה חשד כי בכוונתו למסור מידע אודות פעילותיו של המוסד בעולם.