לפעול על פי החוק. אורי אריאל
לפעול על פי החוק. אורי אריאל פלאש 90

ח"כ אורי אריאל, מי שמנהל את המשא ומתן עם הליכוד, מתייחס בראיון לערוץ 7 למשא ומתן לקראת הקמתה של קואליציה חדשה.

על ההסכם עם ציפי לבני אמר אריאל כי מדובר בפגיעה בארץ ישראל, פגיעה בבית היהודי ופגיעה ביאיר לפיד שביקש את משרד המשפטים, "ההסכם הזה הוא סיבה לדאגה".

אריאל מעדכן כי נמשכות השיחות בין מפלגת הליכוד לבית היהודי באמצעות ערוצים שונים, "יש התקדמויות, הן לא בכפר המכביה לעיני המצלמות אלא בשיחות שונות עם בכירי הליכוד. יש התקדמות אך לא מספיקה".

"אנחנו לא מנהלים מלחמה עם הליכוד", דוחה אריאל את הציטוטים של "בכירים בליכוד" בכלי התקשורת, "מדובר בספינים של בכירים פחדנים שלא לחינם מסתתרים", אמר "ההצעה שניתנה בשבוע שעבר, דרך התקשורת, אינה רצינית", אומר אריאל.

"כשמציעים סגן שר הביטחון ולא מפרטים מה יהיו סמכויותיו - זה לא רציני. לא דיברו איתנו על התקציב, האם הוא פוגע בציבור שלנו? האם הוא פוגע בקצבאות הילדים? האם יש תקציב ליהודה ושומרון? האם יש בתקציב התייחסות לסוגיית הדיור? אף אחד לא נותן תשובות. זה לא רציני".

אריאל מדגיש כי אין ברית עם יאיר לפיד אלא הבנות משותפות, "אנחנו בקשר הדוק עם החרדים, יש קשר שוטף ורציף. הדברים מתנהלים בצורה של הידברות", אמר. על פשר הברית דווקא עם לפיד ולא עם החרדים מגלה אריאל "הצענו למפלגות החרדיות פעמים רבות להקים חזית דתית בכנסת על השבת, ארץ ישראל ונשיאה בנטל, אך המפלגות החרדיות דחו אותנו. גם בין אגודה לש"ס אין ברית, יש הבנות, זה לא ברית ולא חזית".

להערכתו, הבית היהודי תיכנס בסופו של דבר לקואליציה, "נתניהו צריך אותנו גם אם הוא לא רוצה אותנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו