'הארץ' הפר צו איסור פרסום - ולא ייענש

היועץ המשפטי לממשלה שיגר מכתב לעורך 'הארץ', בו הוא מעלה חשד שהעיתון הפר צו איסור פרסום בפרשת האסיר X - אך לא ינקוט בהליכים נגדו

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באדר תשע"ג

 'הארץ' הפר צו איסור פרסום - ולא ייענש -ערוץ 7
קברו של זיגייר באוסטרליה
רויטרס

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, החליט שלא לנקוט בהליכים משפטיים נגד עיתון הארץ, בגין הפרת צו איסור הפרסום בפרשת "האסיר X".

זאת למרות שויינשטין קובע במכתב לעיתון 'הארץ', כי העיתון הפר צו איסור פרסום, בכך שאתר האינטרנט של העיתון פרסם את התחקיר האוסטרלי שחשף את הפרשה.

"יש למעט ככל הניתן בחקירות נגד כלי תקשורת", נימק ויינשטיין את ההחלטה. עם זאת, הוא הדגיש כי "האיפוק הפעם לא ימנע להורות על חקירה פלילית בעתיד".

במכתב, שנשלח לעורך 'הארץ', אלוף בן, נכתב כי "פרסום זה מעורר חשד (הדגשה במקור) לכך שאתר 'הארץ', שאתה עורכו הראשי, ביצע עבירה של הפרת צו איסור פרסום שהוצא על ידי נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז - לוד".

ויינשטין כתב עוד כי הנשיאה הוציאה צו איסור פרסום על ההליך המשפטי שהתנהל באותה עת נגד האסיר הביטחוני שהתאבד בסוף שנת 2010. הוא הלין כי אתר 'הארץ' דיווח על העבירות שביצע זיגייר לכאורה, למרות שבצו נאסר לפרסם כל פרט הנוגע להליך המשפטי.

"ביום 27.6.10 הוציאה הנשיאה הבהרה לצו איסור הפרסום האמור, בה הובהר כי צו איסור הפרסום חל על כל פרסום בנדון, לרבות ציטוטים מתקשורת זרה, באופן חלקי או מלא. נקבע כי הצו יהיה בתוקף עד למתן החלטה אחרת".

ויינשטין הדגיש כי באותו יום נשלחה הבהרה כתובה לעשרה כלי תקשורת מרכזיים, וביניהם גם עיתון 'הארץ'.