הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאלשלומי שלמוני
נשיא ארגון רבני צהר, הרב יעקב אריאל, השתתף אתמול בכנס הרבנים בבנייני האומה בירושלים.

בראיון לערוץ 7 מספר הרב כי סירב להודיע בכנס על תמיכה באחד משלושת הרבנים המועמדים ואף נטש את הכנס טרם סיומו.

לרב אריאל ביקורת על הליך בחירת הרב הראשי בשבועות האחרונים כפי שנשמעת בכלי התקשורת, "לצערי הורידו את ערכה של הרבנות הראשית לרחוב", אמר הרב אריאל, "בשבועות האחרונים אנחנו שומעים שבחירת הרב הראשי לישראל עוברת דרך קמפיינים בעיתונות ובתקשורת. ככה לא בוחרים רב ראשי לישראל".

הרב עצמו מסרב להודיע מי המועמד שלו מבין שלושת הרבנים, הרב דוד סתיו, הרב אליעזר איגרא או הרב יעקב שפירא, "כולם אהובים וכולם ברורים", אומר הרב. 

"הדרך והגישה שאנחנו נחשפים אליהן בתקופה האחרונה לא ראויה. הרחוב לא יבחר את הרב הראשי לישראל כמו שהרחוב לא בוחר את נשיא בית המשפט העליון". 

הרב אריאל קרא להקמת גוף מצומצם שיורכב מאנשי ציבור שחווים את עולם התורה , "הגוף הראשון של הרב קוק היה מורכב מ-75 אנשים, שני שליש רבנים ושליש אנשי ציבור מוקירי תורה. ב-40 שנה האחרונות השתלטו פוליטיקאים על מוסד הרבנות, כמו ראשי ערים או ראשי מועצות - זו לא הדרך. רק ועדה מכובדת ומצומצמת תבחר את הרב הבא של ישראל".

בשיחה עם ערוץ 7 הוסיפו גורמים המעורבים בבחירת הרב הראשי, "זה לא היה כנס רבנים אלא כנס בחירות. הדבר לא ראוי. אם בכנס לא השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב זלמן מלמד או הרב צפניה דרורי זה לא כנס של רבני הציונות הדתית", מסרו.
 
מארגני הכנס מסרו בתגובה כי הזמינו את כל גדולי הרבנים והדיינים של הציונות הדתית, "50 רבנים אישרו את בואם אך רק 31 הגיעו, 19 נמנעו מלהשתתף בשל מכתב האזהרה שהוציא היועץ המשפטי לממשלה אך שלחו את ברכתם לאירוע. הרב יעקב אריאל הגיע על אף שהוא רב עיר".