אסון ורסאי
אסון ורסאי פלאש 90

אליס (עליזה) דרור, אימו של החתן מאסון ורסאי, נפטרה השבוע ממחלה קשה.

קרובי משפחתה אמרו כי מאז האסון לא מצאה שלווה והתקשתה לעכל את גודל האסון. אליס עצמה נפצעה באסון באורח בינוני, ובמשך חצי שנה הייתה מרותקת למיטתה. בעלה, ציון, נפל ארבע קומות אך בנס ניצל וסבל מכאבי גב ומשברים בצלעות. באסון איבדה אליס את אביה, יוסף שריקי, ואת אחיה משה שריקי.

בראיון לפני כשנתיים לעיתון "ידיעות ירושלים" דווח כי משפחת דרור לא מצליחה להתאושש. מה שקשה להם עוד יותר הוא שבני הזוג הפכו בתודעת חלק מהמשתתפים באירוע מקורבנות לאשמים. דרור, ששכל באסון את גיסתו, מרים סרור, ואת שני בניה, אליאור ומשה, עדיין אינו מסוגל לצאת מהבית. "אני יוצא פעם ביום, לוקח את אשתי לעבודה וחוזר הביתה לשבת מול הטלוויזיה. לפני האירוע בקושי ראיתי בית. כל היום הייתי יוצא למועדונים ולמסעדות, מנגן בגיטרה ורוקד. היום אני יושב על הספה, מעשן בלי הפסקה ובוכה מכל שטות".

אליס ז"ל אמרה בראיון "הייתה לי הרגשה רעה לאורך כל הערב. אני זוכרת שברגע ששמו לי את השמלה התחלתי לבכות מסיבה לא ברורה, למרות שאמרו לי שאני נראית מהמם. מאז ועד היום אפילו לא ראיתי את התמונות מהחתונה", נזכרת אליס.

"אני זוכרת שנפלתי שלוש קומות ומעליי הייתה ערימה של גופות. הסתכלתי ימינה וראיתי את הגופה של סגנית מנהלת הבנק שלי", נזכרת אליס. "הסתכלתי למעלה וראיתי שמדובר בעניין של זמן עד שהתקרה תקרוס עלינו. אסי, הבן שלי, ניגש להציל אותי, ואמרתי לו שידאג לאורחים כי לי כבר אין סיכוי להינצל, ואחרי שהוא יציל אותם שיברח מהמקום".

אליס סיפרה בראיון כי למרות האסון היא מקפידה ללכת כל יום לעבודה בסניף המרכזי של בנק לאומי בגן הטכנולוגי. "גם כשאני חולה אני מגיעה לעבודה. זו התרופה שלי. עוד כשהייתי פצועה חזרתי לעבודה, הבנתי שזו הדרך לשרוד. ההתחלה הייתה לא קלה, אך למזלי העובדים בסניף, שחלקם נפצעו באסון, הבינו את הכאב שלי ועזרו לי לחזור לשגרה".

בחודש אוקטובר 2004 הורשעו שלושת בעלי אולמי ורסאי בגרימת מוות וחבלה ברשלנות ונגזרו עליהם שנתיים וחצי מאסר בפועל על כל אחד. ממציא שיטת הפל קל, המהנדס אלי רון, הורשע בגרימת מוות ברשלנות, יחד עם שלושת מהנדסי המבנה. על המהנדסים נגזרו 22 חודשי מאסר בפועל ועל רון ארבע שנות מאסר בפועל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו