"כוחות היבשה נכונים לכל אתגר"
"כוחות היבשה נכונים לכל אתגר"דובר צה"ל

אלוף גיא צור, מונה היום, לתפקיד מפקד זרוע היבשה, בטקס שנערך ב"יד לשריון" שבלטרון במעמד ראש המטה הכללי, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ, חברי פורום המטה הכללי והמשפחות.

אלוף גיא צור החליף בתפקידו את אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, שכיהן כמפקד זרוע היבשה בשלוש השנים וחצי האחרונות וימונה למפקד פיקוד הדרום. 

הרמטכ"ל גנץ אמר למפקד זרוע היבשה היוצא "במשך שלוש שנים וחצי הובלת את זרוע היבשה, בתקופה שבה נדרש צה"ל לאתגרים חסרי תקדים בבניין הכוח. עשית זאת בשילוב האופייני לך של נחישות ושל שיקול דעת, באופן מחושב מתוך הבנה מקצועית ומעמיקה שהשתתפה בפיתוח תורות הלחימה של צה"ל.

חוסנך ניכר בעלייה ברמת הכשירות והמוכנות של צה"ל, בשיפור היקף ואיכות האימונים של כוחות היבשה ומערך המילואים". 

למפקד זרוע היבשה הנכנס אמר הרמטכ"ל "היום, בתמונת מצב אזורית, דינאמית ומורכבת, שינויים באופי הלחימה והתפתחות הטכנולוגיה, אין תחליף לכוחות היבשה. הקרב המשולב ביבשה עודנו מרכיב מרכזי וחיוני ביכולת התמרון וההכרעה של צה"ל. אני סומך עליך שתדע להוביל את זרוע היבשה באחריות, שתדע לשמור על הקיים, החזק והמבוסס זה מכבר ותשכיל להתאים ולהעצים את הכוחות מול אתגרי העתיד."

מפקד זרוע היבשה היוצא, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, אמר "אני מתבונן היום בגאווה רבה ובתחושת סיפוק על כוחות היבשה ורואה יחידות כשירות ומוכנות. אני רואה מפקדים איתנים ומקצועיים, מובילים אחריהם לוחמים גאים ומקצועיים, שתחושת המסוגלות זורמת בדמם, ואני יכול לומר בסיפוק- יש על מי לסמוך וכוחות היבשה נכונים לכל אתגר."

מפקד זרוע היבשה הנכנס, אלוף גיא צור, אמר "מפקדי וחיילי זרוע היבשה, מסביב יהום הסער. תזוזת היבשה האסטרטגית, האופרטיבית וטקטית המתרחשת במעגלים קרובים ורחוקים, שאת סופה מי ישורונו, מעמידה בפנינו אתגרים חדשים ואתגרים ישנים עם פנים חדשות. יחד נפעל להתאים ולחזק את כוחות היבשה את מול האתגרים המשמעותיים כל כך."