מרתון ירושלים 2012
מרתון ירושלים 2012פלאש 90

מרתון ירושלים הצפוי להתקיים ביום שישי הקרוב עשוי למנוע מגננות רבות מרחבי העיר להגיע לגנים השונים בבירה בשל סגירה של צירי תנועה מרכזיים בעיר.

בשל הסיטואציה שנוצרה עשרות גננות לא יוכלו להגיע אל מקום עבודתן ביום של המרתון. למרות זאת, קיבלו הגננות הוראה מפורשת ממשרד החינוך לפתוח את הגנים ביום המדובר. עוד נאמר ממשרד החינוך כי גננת שלא תהיה מסוגלת להגיע לעבודה ביום זה תהיה חייבת למצוא לעצמה מחליפה ובנוסף לכך ינוכה ממנה יום עבודה בגין היעדרות.

"הנחיות אלה, על פניהן, הינן בלתי סבירות בעליל, והן מהוות פגיעה ברורה בציבור הגננות והפרה של חוקי העבודה, שכן הגננות מוכנות ומזומנות לבצע את העבודה, אלא שנשללת מהן האפשרות המעשית לעשות זאת, ובכל מקרה ברור שהיעדרותן ביום זה אינה ביוזמתן". כך נאמר במכתב בהול ששיגר עורך הדין, אשר סלע, ממשרד עורכי הדין אריאל שמר ושות' מטעם ארגון גננות מחנכות לסימה חדד, מנהלת החינוך הקדם יסודי במשרד החינוך.

"מעבר לעובדה שיש כאן פגיעה חמורה בזכויותיהן ובתנאיהן של הגננות שמאבדות יום עבודה על לא עוול בכפן, יש כאן גם פגיעה בשגרתם היומית של ילדי הגנים.  חשוב לזכור כי ילד בגיל כזה מורגל לטיפול יום יומי של גננת מסוימת ותחלופה כזו עשויה להזיק לו", כך אמרה דורית חזן, יושבת ראש ארגון גננות מחנכות.

עוד נאמר במכתב שנשלח בין השאר גם למאיר שמעוני, מנהל מחוז ירושלים ולילי עמיר, מפקחת גני הילדים, כי יש לבטל בדחיפות את ההנחיות לגננות באזור זה. "לאור האמור הנכם נדרשים, לאלתר, להודיע למרשי כי ההנחיות האמורות תבוטלנה, אם ע"י כך שלא תהיה חובה לפתוח את הגנים(כפי שנעשה בשנים קודמות), ועם ע"י כך שתספקו פתרונות תחבורה הולמים לציבור הגננות, ובכל מקרה ברור שאין לחייב גננת בגין היעדרות בנסיבות שכאלה".

"לא יכול להיות שמשרד החינוך מתעלם פעם אחר פעם מזכויותינו. אף אדם לא יכול לבצע את עבודתו אם לא מאפשרים לו להגיע למקום עבודתו. לא מקובל עלינו שמשרד החינוך מתכוון לנכות את יום העבודה הזה משכרן של גננות שמעוניינות להגיע לעבודה", כך הוסיפה חזן.