הרב מלמד: עולם התורה לא יפגע

"אם כל אלה שאינם לומדים בישיבה ייצאו לצבא במסגרת מתאימה או לעבודה מסודרת – זה פתרון שיכול להיות מוסכם על כולם", כותב הרב מלמד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באדר תשע"ג

הרב מלמד: עולם התורה לא יפגע -ערוץ 7
הרב זלמן מלמד
רועי עדות

רבני הציבור החרדי מביעים דאגה בשבועות האחרונים נוכח הכוונות לכונן ממשלה שתפעל לגיוס תלמידי הישיבות.

בימים האחרונים ביקש ראש ישיבה חשוב בבני ברק לברר עם ראש הישיבה הגבוהה בבית אל, הרב זלמן ברוך מלמד, מדוע אינו מודאג על רקע הכוונות לפגוע בעולם התורה.

הרב מלמד השיב לו "הבית היהודי לא יתן את ידו לפגיעה בעולם התורה לא בתקציבים ולא בצמצום הלומדים. אני מניח שכל נציגי הבית היהודי ינהגו כך, מכל מקום בוודאי שרוב נציגיה יקבלו בענין זה את דעתם של הרבנים, שאין מקום לנוסחה שלא תהיה מוסכמת על ראשי הישיבות", כתב הרב מלמד.

"הציבור החרדי דואג, כי הוא סבור שהציבור שאינו שומר מצוות יש לו כוונות זדוניות להרוס את התורה", כתב הרב מלמד, " לדעתי לא כן הדבר – גם הציבור הכללי יודע להעריך ולכבד את התורה ולומדיה. אך יש רצון שהציבור החרדי יהיה שותף בנשיאה בעול הביטחון ובעול הכלכלי. ואם כל אלה שאינם לומדים בישיבה יצאו או לצבא במסגרת מתאימה או לעבודה מסודרת – זה כבר יכול להיות פתרון מוסכם על כולם"

בסיום תשובתו כתב "אני מעריך שבסופו של דבר הקואליציה שתקום תכלול גם את הבית היהודי וגם את המפלגות החרדיות, וממילא הכול יהיה בהסכמה ולא בכפייה".