אינטרנט אקספלורר 10. עכשיו גם לחלונות 7
אינטרנט אקספלורר 10. עכשיו גם לחלונות 7מיקרוסופט

מיקרוסופט השיקה אתמול באופן רשמי את גרסה 10 של אינטרנט אקספלורר לחלונות 7.

גרסה זו מגיעה כארבעה חודשים לאחר השקת חלונות 8 שכוללת את הדפדפן החדש של החברה. בזמן השקת חלונות 8 חשבה החברה לבדל אותה עם הדפדפן החדש, כמוטיב מכירה, אך נכנעה בסופו של דבר לביקורת וללחץ של קהל המשתמשים שלה, שעדיין ברובו המכריע משתמש בחלונות 7.

נכון להיום רק קצת יותר מ-2% בשוק ה-PC משתמשים בחלונות 8, לעומת יותר מ-44% שמשתמשים בחלונות 7, וזאת לפי נתוני NetMarkerShare.

במקביל לשחרור הדפדפן להורדה מאתר האינטרנט שלה, מתכוונת מיקרוסופט להתחיל בימים הקרובים לדחוף אותו אל מחשבי המשתמשים כעדכון. הראשונים לקבל את הגרסה המלאה, אם עדיין לא הורידו אותה, הם אלו שהתקינו את גרסת הניסיון של אינטרנט אקספלורר 10 ששוחררה בנובמבר. לאחר מכן, באופן הדרגתי, הוא יותקן כעדכון למערכת ההפעלה אצל שאר משתמשי חלונות 7.

מבחינת מראה חיצוני אין הרבה הבדל בין הגרסה הנוכחית של הדפדפן לבין גרסה 9, שהגיעה לשוק במרץ 2011. עם זאת, הדפדפן, לפי מיקרוסופט, מהיר יותר ב-20% לעומת קודמו, וכן תומך במידה רבה יותר בתקנים שנקבעו ב-HTML 5 וב-CSS 3. כמו כן הוא תומך במגע.

עד היום, בדומה לחלונות 8, הדפדפן החדש של מיקרוסופט לא ממש השאיר רושם על השוק. אמנם בסך הכל למעלה מ-55% ממשתמשי המחשבים האישיים גולשים באמצעות אינטרנט אקספלורר, אך חלקו של הדפדפן החדש עומד על פחות מ-4%, כולל אלו שהורידו את גרסת הסקירה המוקדמת עבור חלונות 7.

דרישות המערכת עבור גרסה 10 צנועות באופן יחסי: מעבד במהירות 1 ג'יגה-הרץ, זיכרון RAM בשיעור של 512 מגה-בייט ומקום פנוי על הכונן הקשיח בנפח של 70 מגה-בייט לגרסת 32 הסיביות או 120 מגה-בייט לגרסת ה-64 סיביות.