מודאג. ח"כ מאיר כהן
מודאג. ח"כ מאיר כהן פלאש 90

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) קבע במהלך כנס חירום בכנסת לעצירת מכירת חברת כי"ל לחברת "פוטאש" הקנדית כי "מכירה של כי"ל לחברה זרה היא הפקרה של תושבי הנגב וסטירת לחי לכל אזרחי ישראל. כל ניסיון של המדינה להתפרק מנכסיה היא זניחה ברורה של האינטרס הציבורי", אמר.

ב'יש עתיד' מציינים כי הכנס, שאותו יזם כהן, הצליח לעצור באופן זמני את המו"מ למכירה, בכך שחברת "פוטאש" הודיעה אתמול על הקפאת הליכים לעסקת המכירה.

הרקע לקיום הדיון הינם הדיווחים האחרונים על משא ומתן מואץ אשר מתקיים בין משרד האוצר לחברת "פוטאש"הקנדית, ושבמסגרתו תימכר חברת כי"ל הישראלית, אשר מעסיקה מעל ל-5,000 עובדים בנגב באופן ישיר ו-25,000 באופן עקיף, ואחראית לייצור של כ-20% מכלל התמ"ג בנגב: "ההתנהלות בניסיון למכירת כי"ל היא התנהלות של עולם שלישי- הקפאת ההליכים היא הזדמנות להוריד מסדר היום את אפשרות המכירה", אמר כהן.

בין הנוכחים בכנס, מעל ל-20 חברי כנסת:יש עתיד: מאיר כהן, שי פירון, עפר שלח, עדי קול, מיקי לוי, יפעת קריב, פנינה תמנו שטה, רונן הופמן, בועז טופורובסקי, דב ליפמן. הליכוד ביתנו: רוברט אילטוב. העבודה: אבישי ברוורמן, מיקי רוזנטל, איתן כבל, נחמן שי, סתיו שפיר,משה מזרחי. הבית היהודי: איילת שקד, אבי וורצמן. התנועה: עמרם מצנע.חד"ש: דב חנין. בנוסף, ראש עיריית דימונה, אלי ברונשטיין, נציגי הארגון'אדם טבע ודין', התנועה לאיכות השלטון ועוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו