ארגון מוזילה ניצל את תערוכת המובייל העולמית להשקה חמה של מערכת ההפעלה החדשה FirefoxOS. 

הארגון, שעומד מאחורי דפדפן הרוד הפתוח הפופולארי פיירפוקס, השיק את מערכת ההפעלה החדשה לטלפונים חכמים, קצת מוקדם מהצפוי. עם זאת, שתי חברות, אלקטל ו-ZTE כבר הציגו שני טלפונים שפועלים על FirefoxOS, כש-LG וחוואווי אמורות לעשות זאת גם כן בקרוב.

מערכת ההפעלה החדשה מצטרפת לשוק העמוס של מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים ולטאבלטים, ומבססת אותה על תקני HTML 5 וקוד פתוח. מכיוון שכך, יישום שייכתב ב-HTML 5 יוכל לפעול בטלפון ללא צורך בהתאמה מיוחדת, להוציא אולי גודל, בדיוק כמו בדפדפן במחשב PC רגיל. 

המטרה של מוזילה היא לספק כלי פשוטים למפתחי יישומים שיאפשרו להם לבצע את ההתאמות הללו בקלות. בנוסף, שיטה זו אמורה גם להקל על עלויות הייצור, ובינתיים הארגון מכוון את הטלפונים החדשים לשוק הנמוך.

בינתיים כבר הושקה מערכת ההפעלה עם יישומים שנמצאים בבסיס של כל טלפון חכם כמו פייסבוק, טוויטר, מפות של נוקיה, ואפילו משחקים של EA ודיסני מובייל.

המכשירים שהוצגו, כאמור, הם ה-One Touch של אלקטל וה-Open של ZTE. שניהם מגיעים בתצורה כמעט זהה: מסך 3.5 אינץ', מעבד חד ליבתי במהירות 1 ג'יגה-הרץ, מצלמה של 3.2 מגה-פיקסלים, 256 זיכרון עבודה, הרחבת זיכרון באמצעות כרטיס microSD ותמיכה בדור 3, WiFi ו-GPS.

המחיר, בהמשך השנה, אמור להיות כ-100 דולרים למכשיר ואף פחות.