ג'רבי במוזיאון גוש קטיף
ג'רבי במוזיאון גוש קטיףמינהלת השירות האזרחי

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי סייר בסוף השבוע האחרון בישוב ניצן וביישובי לכיש החדשים לעקורי גוש קטיף. את הסיור יזם יו"ר וועד מתיישבי גוש קטיף וצפון השומרון אליעזר אוירבך ובו השתתפו גם יו"ר וועד חקלאי גוש קטיף, אהרון חזות ונציגים נוספים מהמנהלת.

 ג'רבי התחיל את היום במרכז ההדרכה במרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון שם נפגש עם מנכ"ל המרכז, מוכי בטר, שערך לו סקירה על פעילות המרכז והמיצגים השונים שקיימים בו. במהלך סיורו צפה ג'רבי בסרט שמהווה חלק מפרויקט ייחודי בשם "שימור הזיכרון של אנשי גוש קטיף", אשר מאגד למעלה מ 600 ראיונות אישיים מצולמים. הסרט שהוקרן בביקור, "השער שצורב בגב", מספר את סיפורה האישי של רבקה גולדשמידט, מראשוני המתיישבים בגני טל, המספרת את סיפור חייה בגוש קטיף – ראשית ההתיישבות, מפעל החקלאות המשפחתי, שנות הטרור ועוד.

"ג'רבי התרשם מאוד מהעשייה במרכז קטיף, מהפעילויות החינוכיות לקהל הרחב, מהארכיון ופרויקט התיעוד, הזיכרון וההנצחה של גוש קטיף", כך נמסר ממינהלת השירות.

מיד לאחר מכן המשיך ג'רבי לסיור ביישובי לכיש החדשים: "בני דקלים" ו"נטע" ובחן את האפשרות לשילובן של בנות השירות הלאומי בסיוע והתנדבות ביישובים. מנכ"ל המנהלת נפגש עם סגן ראש המועצה האזורית לכיש, יורם אוהב ציון, במהלך הפגישה דנו השניים בצרכי המקום ובאפשרות לשלב את בנות השירות הלאומי ביישובי המקום בתחומים שונים ומגוונים, בניהם: חינוך ורווחה.