הרב פרומן
הרב פרומן פלאש 90
בציונות הדתית ובהתיישבות ביהודה ושומרון מביעים הערב (שני) צער כבד על פטירתו של רב הישוב תקוע, הרב מנחם פרומן.
 
יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר כי הרב פרומן היה "אוהב שלום ורודף שלום. הוא היה יהודי עם לב ענק. יהי זכרו ברוך".
 
ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) שלמד עם הרב פרומן בישיבת מרכז הרב אמר "בצער רב היגיעתני השמועה על פטירתו של הרב מנחם, אני עוד זוכר את הידבקותו ברב צבי יהודה זצ"ל ובדבקות שלו בלימוד התורה,שהייתה חלק פנימי ממנו".
 
"אדם שהנהיג את קהילת תקוע תוך חיבור בין ידע גוונים שונים בעם ישראל לכדי קהילה מאוחדת, צר לי שלא זכינו להינות ומפועלו באופן מלא".
 
ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי) אמר כי "אבד גדול מן הארץ. הרב פרומן ז"ל היה מלוחמיה ואוהביה הגדולים של הארץ. אוהב שלום ורודף שלום, שונא את המחלוקת, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה".
 
"הוא תמיד ידע לראות את האדם שמעבר למחלוקת לכבדו. ידע לחבר בין חלקי העם יחד עם הרב חנן פורת אליו הוא מצטרף הלילה על מנת להמשיך ולדאוג לעם ישראל על יד כיסא הכבוד".
 
ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי) אמר "אבד חסיד מן הארץ, אוהב שלום ורודף שלום. אוהב אדם, תורה וארץ. איש יחיד ומיוחד. סמל ומופת למסירות ואהבה לכלל ישראל".
 
ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, אמר הערב כי "תושבי גוש עציון אבלים ומרכינים ראש עם פטירתו של הרב מנחם פרומן, רב היישוב תקוע. זו אבדה גדולה לעם ישראל ולציבוריות הישראלית".
 
"הרב מנחם פרומן היה תלמיד חכם ועצום בעל נפש גדולה, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה. היה מעמודי התווך של ההתיישבות בגוש עציון ובארץ ישראל כולה, הנחיל לנו מורשת של אהבת הזולת והשכנת השלום. גוש עציון משתתפת בצערה של משפחת פרומן ושל היישוב תקוע".
 
ההנהגה הצעירה של הבית היהודי הביעה את צערה, "הרב היה איש אמיץ, איש של אמת שלא פחד ללכת נגד הזרם גם כשזה לא היה קל. הרב היה אישיות מיוחדת מאוד וידע לשלב תפיסות עולם וניגודים רבים, איש של שלום ואהבה".
 
ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הביע צער כבד על פטירתו של הרב מנחם פרומן, "מדינת ישראל וההתיישבות ביו"ש איבדה רב ומנהיג רוחני חשוב".
 
"הרב מנחם פרומן זצ"ל פעל כל חייו בדרכים מקוריות ומגוונות לחיזוק והרחבת מפעל ההתיישבות והבניה ביהודה, שומרון וכל ארץ ישראל. תושבי השומרון משתתפים בצער המשפחה, הישוב תקוע, גוש עציון וכלל עם ישראל".
 
חבורת משיב הרוח - כתב עת לשירה יהודית – ישראלית, בה היה חבר הרב פרומן, התייחסה לפטירתו, "הרב מנחם ליווה את משיב הרוח בעשרים השנה האחרונות והיה ממבשרי גל היצירה, השירה והאמנות שצמח בעולם הדתי הלאומי, הוא יחסר לנו ולכל אוהביו אך רוחו פורצת הגבולות עוד תמשיך ותכה שורשים".