נזכר ברב פרומן. יריב אופנהיימר
נזכר ברב פרומן. יריב אופנהיימר פלאש 90

יריב אופנייהמר, מזכ"ל ארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו',  הספיד (שלישי) בדף הפייסבוק שלו את הרב מנחם פרומן, שהלך לעולמו."הרב פורמן היה סמל לשלום בין יהודים לערבים, בעוד שהרוב רואים בדת עילה למאבק בין עמים, הרב פרומן מוכיח שהדת יכולה להיות גשר לשלום ולדו קיום ולא כלי להעצים סכסוכים ולהקצנת עמדות", כתב.


אופנהיימר, איש מפלגת העבודה, טען בדבריו כי מורשתו של הרב פרומן תמשיך להתקיים, כלשונו, עד היום בו יסתיים הסכסוך בין ישראל לפלסטינים.


גם חבר הכנסת חיליק בר, מזכ"ל מפלגת העבודה, אמר כי הרב פרומן "היה סמל למנהיגות רוחנית מזן אחר, בדרכו הייחודית, הצליח הרב פרומן לחבר בין פלגים שונים בעם, על בסיס המאפיינים המאחדים ולא המבדלים. על בסיס חצי הכוס המלאה ולא כל בסיס החצי הריק כפי שרובינו בוחרים לעיתים לעשות".


"תמיד רדף שלום בחייו, נפגש עם מנהיגים ערביים, גם כששילם על כך מחיר. הוא האמין באדם באשר הוא אדם. במיוחד בימים אלה של מתח בין חלקים בעם ובין חרדים לחילונים, עלינו ללמוד ממורשתו של האיש שבחר כל חייו לחבר בין בני אדם, בין דתי לחילוני, בין ערבי ליהודי, בין ימני לשמאלני, אמונה זו הובילה אותו כל חייו והיא צוואתו - אלינו", כתב ח"כ בר.


הלוויתו של הרב פרומן תצא בשעה 12:00 בצהריים, מבית הכנסת בתקוע לעבר בית העלמין ביישוב.