הרב פרומן מובא למנוחות יוני קמפינסקי

אלפים התאספו בצהריים (שלישי) ברחבת בית הכנסת ביישוב תקוע שבגוש עציון ללוות את הרב מנחם פרומן, רבה של תקוע, בדרכו האחרונה.

הלוויה בה השתתפו בני המשפחה, אישי ציבור וחברים יצאה מבית הכנסת לבית העלמין ביישוב. בין המשתתפים בלוויה השר משה (בוגי) יעלון, ח"כ מוטי יוגב, יו"ר הסוכנות היהודית - נתן שרנסקי, אלוף פיקוד המרכז - ניצן אלון, ח"כ לשעבר יעקב כץ (כצל'ה), ראש מועצת גוש עציון - דוידי פרל, יו"ר רשות הטבע והגנים וראש המועצה לשעבר, שאול גולדשטיין ועוד.

בעודם ממתינים לתחילת ההספדים פרצו המשתתפים בניגון חסידי בשירה ספוטאנית ומרגשת מלווה בדמעות.

ניגון חסידי ובכי


תמונות של הדקות הראשונות מההלוויה

השר יעלון נשא דברי הספד ואמר, "התנגדת לאלימות יהודית תחת השם מכובס 'תג מחיר'. התנגדת לעקירת יהודים בתקוות שווא להביא שלום, ובעיקר היית איש של אנשים, האמנת באנשים. אהבתי אותך ואתגעגע אליך".

ח"כ רות קלדרון הקריאה קטע מהגמרא ואמרה, "חשבתי שהוא גם לימד אותי משהו, שהתקשרתם אליי אחרי הנאום בכנסת וחיזקתם אותי. למדתי לא לפחד ממה שקצת שונה, מה שעלול להיראות קצת תיאטרלי, חריג. גם אני בכנסת וגם כולנו, שלא נתבייש להיות פשוט באמת - בשירה, בצעקה, בדרמה הזו".

הרב מנחם פרומן הלך אמש לעולמו והוא בן 68. לפני כשלוש שנים התגלה בגופו של הרב פרומן סרטן המעי הגס בשלב מתקדם. מאז גילוי המחלה נאלץ הרב לעבור טיפולים ובמקביל נתן שיעורים בישוב והמשיך בעבודתו התורנית.

הרב פרומן אימץ בחייו את הגישה לפיה הסכסוך עם הערבים הינו על רקע דתי בלבד וקידם פגישות עם אנשי דת מוסלמיים. הוא נפגש וקיים שיח עם מנהיגים דתיים מוסלמיים בניסיון להגיע להסכם שלום על בסיס דתי. במרוצת חייו השקיע רבות למען השלום.

הוא נועד עם יאסר ערפאת ברמאללה, ניהל שיחות אישיות עם אחמד יאסין, ואף נסע לטורקיה כדי להתדיין עם ארדואן סביב פרשת המרמרה. גישתו ספגה ביקורת רבה בקרב רבים מחבריו המתנחלים.

הרב למד בישיבת מרכז הרב, ישיבת הכותל ובישיבת איתרי והוסמך לרבנות על ידי הרב שלמה גורן והרב אברהם שפירא.

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: