אבל בסין
אבל בסין פלאש 90

אל מול ישיבת מועצת עיריית ראשון לציון הצפויה היום (רביעי) מתארגן מפגן מחאה של פעילי זכויות אדם התובעים מהעירייה להכיר את המתרחש בעיר הסינית התאומה לראשון לציון, טיאנ-ג'ין, העיר בה מתבצעות על פי דיווחים שונים קצירות איברים בהיקפים הנרחבים ביותר בסין, ואולי גם בעולם כולו.

מארגני מפגן המחאה מבהירים כי יעד המפגן אינו לדרוש את ניתוק הקשרים עם סין, "זו כבר החלטה אישית של ראש העיר", אלא "ליידע את ראש העיר וחברי המועצה על מה שקורה בעיר התאומה שלהם".

מחאה זו מצטרפת לקמפיין בינלאומי נגד המשך קציר האיברים המתבצע בסין ובו מוצאים את עצמם אסירים פוליטיים כמעין "בנק איברים" עבור מנותחים המגיעים להשתלות בסין מרחבי העולם תמורת תשלום המגיע לקופת הממשל הסיני. כך על פי דו"חות ופרסומים בינלאומיים.

נזכיר כי כבר לפני ארבע שנים ניסה חבר מועצת העיר, השחקן ספי ריבלין, להביא לנתק בין עירו לבין העיר בשל הדיווחים הבעייתיים אודות המתרחש בה. ריבלין הגיש אז הצעה לסדר בה דרש את הניתוק בשל סחר האיברים המתבצע בה. "על פי מקורות שיש בידיי, בעיר התאומה הסינית טיאנ ג'ין קיים בית חולים הסוחר באברי אדם. בית החולים בעיר זו ידוע לשמצה, בשל לקיחת איברי אדם בכוח מקבוצה הנקראת פאלון גונג. אין לי דבר נגד סין ובוודאי לא נגד העם הסיני, אך מכיוון שבעיר התאומה טיאן ג'ין מתקיים סחר באברי אדם, דבר הנוגד את זכויות האדם, אבקש לנתק את הקשר עם עיר זו".

אל מול הטענות שהועלו כבר אז נטען בעיריית ראשון לציון כי אין ראיות המוכיחות שאכן אלו המעשים המתבצעים בעיר התאומה.

יצוין כי המחאה מול כינוס מועצת העיר מתבצעת במקביל לקמפיין בינלאומי הנערך בפרלמנטים שונים בעולם ובהם מבקשים ארגוני זכויות אדם, כמו גם פרלמנטרים שונים, לחקות את החקיקה הישראלית האוסרת יציאת אזרחים מישראל לניתוחי השתלה בסין. זאת לנוכח הממצאים שהוצגו בפני הח"כים הישראליים כבר בשנת 2008,  ולפיהם השתלות האיברים לתיירות הרפואית בסין נעשית בהסתמך על קציר איברי האסירים הממשלתיים שם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו