ג'ודאית ברזילאית עלתה היום לישראל

הג'ודאית המחוננת קמילה מינאקווה, שזכתה במדליית ארד באליפות העולם עד גיל 21, עלתה היום מברזיל לישראל בסיוע הסוכנות היהודית.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ד באדר תשע"ג

ג'ודאית ברזילאית עלתה היום לישראל-ערוץ 7
הג'ודאית הברזילאית
יח"צ, הסוכנות היהודית

הג'ודאית המחוננת קמילה מינאקווה, שזכתה במדליית ארד באליפות העולם עד גיל 21, עלתה היום ((רביעי) מברזיל לישראל בסיוע הסוכנות היהודית.

את החלטתה לעלות ארצה ליווה בחודשים האחרונים מאמן נבחרת הנשים הישראלית, שני הרשקו. מינקוואה תצטרף לנבחרת הנשים של ישראל. 

מינאקווה בת ה- 22, היא בת לאימא יהודייה, מאמנת ג'ודו במקצועה ולאב ממוצא יפני-ברזילאי, שמכהן כשופט אולימפי בג'ודו. בילדותה הייתה פעילה בתנועת הנוער הציונית הבונים דרור ומגיל צעיר היא מתאמנת בג'ודו. בישראל היא ביקרה מספר פעמים וביולי 2009 גם השתתפה במכביה ה- 18 וזכתה במדליית זהב בג'ודו.

במהלך השנים שמר איתה על קשר מאמן נבחרת הנשים של ישראל, שני הרשקו, ובפגישה שהתקיימה לפני מספר חודשים בין השניים, במהלך מחנה אימונים בינלאומי חו"ל, הועלתה האפשרות שקמילה תעלה לישראל. לפני מספר חודשים הגיעה קמילה לארץ כאורחת של איגוד הג'ודו כדי לבדוק את האפשרות להצטרף לנבחרת ישראל בג'ודו. היא התרשמה מהרמה המקצועית של הנבחרת והחליטה לעלות ארצה.

על פי נתונים של הסוכנות היהודית, הקהילה היהודית בברזיל מונה כ-80 אלף יהודים, רובם מתגוררים בעיר סאו פאולו ובבירה, ריו דה ז'נרו. יהודי ברזיל שומרים על קשר הדוק עם ישראל ומדי שנה עולים ארצה קרוב ל- 200 עולים ועוד מאות צעירים מגיעים לתכניות חינוכיות כמו 'תגלית' ופרויקט 'מסע' של הממשלה והסוכנות היהודית.

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר שההחלטה של הג'ודאית הבריזלאית לעלות לישראל מרגשת מאד. "קמילה מצטרפת למשפחת הספורטאים היהודים שעולים מדי שנה לישראל, משתלבים בכל ענפי הספורט ומביאים כבוד רב לישראל בתחרויות הבינלאומיות", אמר שרנסקי.

‏יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, אמר: "אנחנו תמיד אומרים שהג'ודו הוא יותר מספורט, וזה בא לידי ביטוי ‏‏גם בעלייתה של קמילה לארץ. זו‏‏ חובתנו להירתם לעלייה של כל יהודי לישראל, וזו זכות שלנו לקבל את קמילה לנבחרת ישראל בג'ודו. היא ספורטאית ברמה עולמית‏‏ גבוהה, תעניק לנבחרת שלנו עומק רב, ואני בטוח שהיא תביא איתה את היכולות שלה לידי ביטוי. אנחנו בהחלט מאמינים בה, ו‏‏בונים‏‏ עליה לאולימפיאדה הקרובה".‏

‏מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, שמלווה את החלטתה של קמילה לעלות לארץ: "היינו בקשר באופן קבוע בעת שנפגשנו בתחרויות בחו"ל ולפני מספר חודשים עלה הרעיון של‏‏ עלייתה ל‏‏ארץ. קמילה התרשמה מאיכות האימונים בנבחרת ישראל ומסביבת העבודה המקצוענית שלנו וביחד עם אמה החליטה‏‏ שמקומה בישראל והביעה את רצונה לייצג את מדינת ישראל. אני בטוח שספורטאית שזכתה במדליית ארד באליפות העולם עד גיל‏ 20, תעניק לנבחרת שלנו מימד נוסף ועוצמה ותתווסף ל‏‏נבחרת המוכשרת של ישראל בג'ודו".