תלמידי החינוך הדתי סיימו את לימוד הרמב"ם

במסגרת אירועי שבוע החמ"ד, נערך בירושלים אירוע "חמ"ד של תורה" במהלכו סיימו התלמידים יחדיו את הלימוד היומי של הרמב"ם.

יוני קמפינסקי, בנייני האומה , כ"ד באדר תשע"ג

כחלק משבוע החמ"ד המתקיים השבוע בכל מוסדות החינוך הדתיים בארץ, כ-700 תלמידים ועוד מאות הורים נרגשים, התאספו היום (רביעי) בבנייני האומה בירושלים, לציין את סיום לימוד התורה לאורו ולזכרו של המאור הגדול, הרצ"יה שהשנה מלאו לפטירתו שלושים שנה.

הרב שמואל אליהו  הגיע לאירוע 'הסיום', ואחד אחרי השני עלו נציגי כל הכיתות בארץ, מכיתות א' ועד י"ב לסיים את הלימוד בפני הקהל הרב שהתאסף במקום.

הרב שמואל אליהו ציין כי "ברוך השם מצב לימוד התורה עולה מעלה מעלה ואני מקווה כי יעלה עוד יותר אך תמיד יש לאן להתקדם, כל אחד ילמד על פי יכולתו".

250,000 תלמידים בחינוך הדתי התגייסו למבצע, למדו את התנ"ך ואת כל שישה סדרי משנה. חלקם אף  למדו לשנן אחרי שעות הלימודים פסוקים. השנה הוחלט לשים דגש בחמ"ד על דמותו של הרב צבי יהודה במלאות שלושים שנה לפטירתו, כחלק מבירור משנתה של הציונות הדתית ומתוך כבוד, הערכה ואהבה לאחד מעמודי התווך שלה.

מועד ההורים למען החינוך הדתי בישראל נמסר, "אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק לימוד התורה והלימוד העצמאי של הילדים מעבר לשעות הלימודים הפרונטאליות. אנו מברכים את החמ"ד על פועלו הרחב בתחום זה ומקווים שימשיכו לחזק את ילדנו בתחומי הדת השונים ובניהם כמובן לימוד התורה הקדושה".

ישראל גולדברג, הורה להדר הלומדת בכיתה ג' ושירה הלומדת בכיתה ה'  ציין כי "הילדים לקחו את הנושא מאוד ברצינות וכל אחד מהילדים השתדל ללמוד את הפסוקים שלו כמאה פעמים לפחות. זאת משום שהם הבינו שהשלמת לימוד התורה בכל הארץ תלוי בכל אחד מהם".