היין נשפך
היין נשפךיקבי ירושלים

ביקבי ירושלים שבעטרות התקיים הטקס השנתי של אחת המצוות התלויות בארץ: הפרשת תרומות ומעשרות. באירוע נשפכו לקרקע בנוכחות רבנים, פוליטיקאים ואנשי תקשורת לא פחות מ-10,000 ליטר יין.

באירוע הכריז גבי אדרי, מנכ"ל יקבי ירושלים, על הקמת מרכז מבקרים ענק במקום, שיארח בתי ספר ומשפחות ויחשוף בפניהם את תהליך הכנת היין ממקור ראשון. המהלך הינו צעד נוסף להפיכת עטרות לחלק בלתי נפרד מירושלים. את האירוע כיבדו בנוכחותם בניו של הרב עובדיה יוסף, הרבנים יצחק יוסף ומשה יוסף וכן השר אלי ישי. הרב יצחק יוסף ציין באירוע כי הקיום של "יקבי ירושלים" חיוני עבור הספרדים שומרי המצוות וכדבריו: "לפני שהוקמו יקבי ירושלים היה קשה לציבור הספרדי להסתמך על יינות של אחרים"

באירוע ציין השר אלי ישי את חשיבות חיזוק ענף היין האיכותי והכשר, תוך דגש על מגוון יינות כשרים המותאמים לדרישות ההלכה. "בשנים האחרונות" ציין השר "אנחנו רואים התחזקות של הנושא, עם זאת עומדים בפנינו  עוד אתגרים רבים בתחום הכשרות, ואנו מתכוונים לשים דגש גם על נושא זה בשנים הקרובות".

עופר גואטה, בעליהם של יקבי ירושלים, מציין כי "הייחוד של יקבי ירושלים הוא בכך שמצד אחד היין הוא איכותי ברמה בינלאומית. מצד שני, הוא מוקפד ומהודר מאד מבחינת הכשרות שלו, הכל כמובן לפי פסיקותיו של מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף שליט"א. ברוך השם זכינו לשלב בין יין איכותי לבין כשרות מהודרת על מנת לענות על צורך של הספרדים שומרי המצוות".