הרב לאו עם חניכי 'מעגלים', אמש
הרב לאו עם חניכי 'מעגלים', אמש מאיר פרידמן

600 תלמידים פעילים בארגון 'מעגלים', התכנסו אתמול (יום ה') בגן סאקר בירושלים, ליום הכוונה לקראת המשך דרכם בשנה הבאה.

החניכים התכנסו בשעות הבוקר בגן סאקר, נחשפו לעשרות מסגרות קדם צבאיות בהן ניתן להתקדם בבניית האישיות, לגדול בתורה ולהתכונן לקראת גיוס משמעותי ליחידות קרביות. בין המכינות שנראו באירוע: מכינת קרית מלאכי, המכינה בבית אל, מכינת 'ידידיה' משדה בר בגוש עציון, מכינת 'איתן' ממישור אדומים, ומכינה החדשה בערד ועוד. תלמידי המכינות הציגו בפני חניכי מעגלים, פעילויות קרב מגע, וספורט, וכן דיברו עימהם על חשיבות ניצול השנה במכינה קודם השירות הצבאי.
כמו כן, במקום התקיימו הפעלות ספורטיביות שהועברו על ידי יוצאי יחידות קרביות. בהמשך נסעו החניכים להתפלל בכותל "להצלחה בדרך החדשה".

בסיום היום, נערך טקס מרכזי בבית הלוחם בהשתתפות הרב הראשי לישראל לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, רב-סרן דוד שפירא והזמר עידן עמדי, שריגש את הבאים כשביצע את השיר שנכתב על הרב לאו, בעקבות סיפור חייו של הרב כילד יהודי בשואה.

רס"ן דוד שפירא גולל בפני החניכים את התחושות שעברו עליו בעת חיסול המחבל בפיגוע בישיבת מרכז הרב. לחניכים אמר כי "בשירות הצבאי ישנם המון אתגרים פיזיים ונפשיים. ארגון מעגלים עושה פעילות יוצאת דופן כדי להכין אתכם לאתגרים הטמונים בשירות הצבאי".

הרב לאו הסביר לחניכים כי גבורה יכולה להתבטא גם בעמידה על ערכים יהודיים ולא רק בגבורה גופנית בלבד, עוד אמר "כי ניצבת לפניכם הזדמנות פז בלתי חוזרת לברר את הזהות שלכם ולהבין מה הם ערכים. שהקב"ה ינחה אתכם בדרך האמת והישר" בירך הרב לאו.

אסף וייס, מנכ"ל הארגון, סיכם את היום ואמר, "קיימנו יום שיא בכל המובנים, לאחר שנה שלמה של פעילויות חינוכיות ומעצימות. אני בטוח שבכל מקום שאליו תמשיכו בשנה הבאה תביאו איתכם את רוח מעגלים. רוח של נתינה, רוח של אחריות, רוח של ערבות הדדית".
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
צילום: מאיר פרידמן
(צילום: מאיר פרידמן)