הכניסה למתחם בית ראש הממשלה
הכניסה למתחם בית ראש הממשלהפלאש 90

במשך 15 שנים נאבק ברוך טרבלסי למען בנו, דודו טרבלסי בן העשרים וארבע, החולה בשיתוק מוחין ומרותק לכסא גלגלים.

לדבריו, מדינת ישראל אילצה אותו לממן טיפולים והסעות לבנו החולה עד שהביאה אותו למצב של פת לחם.

כעת הוא מגיע יחד עם בנו להפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים, ולמרות הניסיונות לפנותם מהמקום הוא אינו מתכוון לוותר.

בראיון לערוץ 7 הוא מסביר מדוע, "נאלצתי למכור את הבית שלי, המדינה פשוט לא סייעה לנו. נאלצתי במשך שנים להסיע את בני במשך שעתיים וחצי לבית הספר בתל אביב, והכול על חשבוני".

טרלבסי הצליח עם המון מאמצים לסייע לבנו דודו לרכוש מקצוע יוקרתי, "הוא למד שלוש שנים סאונד, והיום הוא בקשר עם שדרנים ברדיו ואמרגנים, הוא עושה חיל בעבודה. אבל במשך כל השנים האלה עשו לו עוול נורא, לא נתנו לו הסעות, או אביזרים כמו כסא גלגלים מתאימים, נאלצנו לממן הכל על חשבוננו".

הוא מקווה שההפגנה מול משרד ראש הממשלה תסייע למאבק שלהם, "הבטיחו לעזור לנו, בנתיים זה לא קרה. אני רוצה החזרים על כל הכספים שהוצאתי בבתי משפט כדי לקבל את מה שמגיע לנו".

בתגובה לטענות אומרים במשרד החינוך כי "משרד החינוך מייחס חשיבות רבה למענה שיש לתת לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ובתוך כך מגבש בעבורם תכנית טיפולית המותאמת לצורכיהם האישיים. אשר למקרה הנדון, יצוין כי בית הספר גיבש בעבור התלמיד תכנית אישית, אשר ליוותה אותו במשך כל שנות לימודיו בבית הספר. התכנית כללה מענים לימודיים, רגשיים וטיפוליים. בהתייחס  לסוגיית ההסעות יצוין כי המשרד העמיד לרשות המשפחה את החלופות הקיימות לצורך הסעת התלמיד, כנהוג במקרים של ילדים בעלי צרכים מיוחדים הסובלים משיתוק מוחין".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "מותרת באופן מוסדר הקמת מאהלי מחאה הכוללים לינה בגן הוורדים ובכיכר אגרנט מול הכנסת, קריית הממשלה ובית המשפט העליון. בשאר המקומות שאינם מהווים בעיה ביטחונית או בטיחותית תותר מחאה באישור המשטרה והעירייה מ-7:00 בבוקר עד 23:00 בלילה, תוך שמירה על המרחב הציבורי. האוהל הוקם בניגוד לחוק וללא אישורים. למר טרבלסי ניתנו התראות בעל-פה ובכתב כי המאהל שהקים אינו חוקי ועליו לפרק האוהל ולפנותו מהמקום בהקדם".