ניצן אלון
ניצן אלון צילום: פלאש 90

מפקד פיקוד המרכז הורה בסוף השבוע לפרק עד יום שישי הקרוב את הגדרות שמקיפות את הישובים עפרה ואדם בבנימין מאחר ואלה מונעות מערבים גישה לאדמתם. כך מדווח הערב "הארץ".

החלטת בג"ץ התקבלה לאחר שערבים מהכפרים ג'בע וסילוואד טענו באמצעות ארגון "יש דין" ועורכי הדין מיכאל ספרד ושלומי זכריה, כי סביב שני הישובים הוקמו גדרות ללא ההיתרים, שכולאות שטחים חקלאיים רבים ומונעות מהם גישה אליהם.

הצבא התחייב לפני כשנתיים בפני בג"ץ להרוס את הגדרות עד סוף 2012 ולהקים אחרות במקומן, אך הגדרות עדיין נמצאות במקומן. מפקד פיקוד המרכז, האלוף ניצן אלון, החליט להרוס את הגדרות למרות שהגדרות החלופיות טרם הוקמו.

ביום רביעי האחרון עתרה האגודה השיתופית עפרה נגד האלוף אלון לבג"ץ, בדרישה שלא להרוס את הגדר. לדברי אנשי האגודה, הפתרון הביטחוני שהוצע להם אינו מספק, ומפקיר את התושבים. החלטת השופטים אם להוציא צו ביניים נגד הריסת הגדרות אמורה להימסר בימים הקרובים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בהמשך להחלטת בג"ץ בנושא מרכיבי הביטחון ביישובים אדם ועפרה, הורה מפקד פקמ"ז, האלוף ניצן אלון, על הסרתם ועל מתן מרכיבי ביטחון חלופיים ביישובים אלו. עם זאת, ברור כי צורכי הביטחון של היישוב יקבלו את המענה ההולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו