דני דנון
דני דנוןצילום: פלאש 90

המתח בליכוד מתקרב לשיאו לקראת חלוקת מעט התיקים שנותרו למפלגה בממשלתו הבאה של נתניהו.

בראיון ליומן ערוץ 7 מחדד חבר הכנסת דני דנון, הממוקם במקום החמישי ברשימת הליכוד לכנסת, את דרישתו לשדרוג מעמדו לשר.

לנוכח הדיווחים ולפיהם בכוונת נתניהו שלא למנות שרים חדשים מעבר לשרי הליכוד היוצאים אומר דנון כי נתניהו לא יוכל לעשות 'העתק-הדבק' מממשלתו הקודמת אלא "הוא יהיה חייב לשלב בין הצעירים לוותיקים".

"הבוחרים אמרו את דברים", אומר דנון הרואה במיקומו הגבוה ברשימת הליכוד לכנסת הוכחה לעמדת מתפקדי הליכוד המעוניינים לראותו בתוך הממשלה. "אי אפשר להתעלם מרצון הליכוד. מי שבחר בראש הממשלה בחר בי בקדמת הליכוד".

באשר לציפיותיהם של השרים הוותיקים להתמנות גם הם לכהונה נוספת אומר דנון כי כהונת שר אינה תפקיד לכל החיים, "זה לא מסמר בלי ראש. האנשים דורגו ומי שעשה עבודה טובה קודם".

עוד התייחס דנון לאפשרות שיאלץ לשלם את מחיר התנגדותו לנאום בר אילן, להקפאה ולמתווים מדיניים הנוטים לשמאל. להערכתו נתניהו דמוקרט דיו כדי להבין שאת כל שעשה עשה מתוך נאמנות לתנועת הליכוד ולארץ ישראל, ובכוונתו להמשיך ולנהוג בדרך זו בכל תפקיד שימונה לו, אם כי במידה ולא ימונה לשר יראה בכך פגיעה.

לדבריו הליכוד לא יוכל להגיע לבחירות הבאות עם אותם מתמודדים, אותם כלים, כלשונו, אלא עם כלים חדשים שיוצגו לציבור. דנון מספר כי ידוע לו על חברי ליכוד בכירים, אנשי שטח, שפנו לנתניהו וביקשו ממנו להתחשב ברשימה שנבחרה על ידי המתפקדים. דנון מזכיר כי האחרון שהתעלם מדברם של המתפקדים היה שרון כשהתעלם ממשאל המתפקדים ו"אני בטוח שנתניהו לא נמצא במקום הזה", כלשונו.

לשאלה אם יתכן ודווקא מינויו לשר ישתלם לנתניהו שכן בכך לא יהיה עוד דנון אופוזיציה אידיאולוגית פנימית לנתניהו, אומר דנון כי ימשיך להיות נאמן לערכי ארץ ישראל כפי שהיה גם כשהדברים לא היו פופולאריים. לטעמו ניתן לעשות זאת גם מתוך שולחן הממשלה תוך הקפדה שלא לפגוע בתנועת הליכוד.

להערכתו של דנון מחר או מחרתיים יזומן ללשכת נתניהו על מנת לשמוע על התפקיד המיועד לו בממשלה הבאה, אם בכלל. לשאלה אם החלטה מנוגדת לדבר המתפקדים יהיה מחיר של הקמת מחנות בתוך המפלגה משיב חבר הכנסת דנון בחיוב ואומר: "אני מניח שאם נתניהו יתעלם מהתנועה יהיה לזה מחיר".