ג'ודי שלום ניר מוזס מצדיעה ליו"ש
ג'ודי שלום ניר מוזס מצדיעה ליו"שערוץ 7

על רקע המחלוקת סביב תיק החינוך, תקפה הבוקר (שלישי) ג'ודי ניר מוזס שלום, אשתו של השר סילבן שלום, בחריפות את ח"כ הרב שי פירון שלטענתה הוא לא פחות מאשר "גזען חשוך".

מוזס התייחסה לפרסומים בגלי צה"ל סביב התבטאויותיו של פירון בעבר נגד מכירת דירות לערבים.

הפרסום התייחס לפסיקה שהנפיק הרב פירון ב-2002 באחד הפורומים האינטרנטיים בו כתב כי "אין למכור את הבית לערבי, ובעיקר כשיש בכך איסור של 'לא תחונם', ולמכור לערבים בית בעיקר לאור המאבק המתנהל בימים אלה הוא ממש בחזקת איסור".

בתגובה "צייצה" מוזס שלום בטוויטר שלה ואמרה כי "הרב שי פירון שרוצה לחנך את ילדינו, פסק שאסור למכור דירות לערבים בשכונות של יהודים". בהמשך הבהירה את דעתה בנוגע לאיוש תיק החינוך: "לא מוכנה שגזען חשוך יחנך את הילדים שלי", אמרה.

הרב פירון לא נשאר חייב ו"צייץ" כי "חבל, פשוט כי מעולם לא אמרתי...כואב לי על הלב בעיקר על צורת השיח". מוזס: "אם לא אמרת, אני הראשונה שאתנצל".

בתגובה רשמית מלשכתו של ח"כ פירון נמסר בתגובה כי "המענה שנתן הרב פירון הוא המענה שנותנת ההלכה, ואינו מייצג את עמדותיו האישיות. בנושא מכירת הדירות לערבים: הרב פירון אינו עומד מאחורי הפסיקה ההלכתית בנושא, ופועלו בשנים האחרונות לקירוב לבבות בין ערבים ליהודים עומד כהוכחה ניצחת לכך".