הפלאש עושה קמבק בחלונות 8
הפלאש עושה קמבק בחלונות 8עיבוד מחשב

במיקרוסופט החליטו לשנות את המדיניות בכל מה שקשור להפעלה אוטומטית של אתרי פלאש בחלונות 8.

אם בעבר הלא רחוק, לאחר השקת מערכת ההפעלה החדשה, יכול היה אינטרנט אקספלורר 10 להשתמש בפלאש רק באתרים שהופיעו ברשימה של אתרים מותרים, כעת המגמה השתנתה. הדפדפן יוכל לגשת לכל אתר עם פלאש, אלא אם אותו אתר מופיע ברשימה שחורה. במקרה של מחשבים שולחניים, יש גישה מלאה.

לפי מיקרוסופט מדובר ב-4% מלבד מכלל שהיא בחנה. בשאר האתרים יעלה התוכן מבוסס הפלאש באופן אוטומטי. השינוי הזה יבוא לידי ביטוי בגרסת החלונות פרו וכן בגרסת החלונות RT, שבינתיים משמשת רק את טאבלטי הסארפייס של החברה עצמה.

המטרה, לפי ענקית התוכנה, היא שדווקא לשפר את חוויית המשתמש, ולא לפגוע באבטחה שלו. "אנחנו מאמינים שככל שיותר אתרים 'פשוט יעבדו' באינטרנט אקספלורר 10 כך חוויית הלקוחות, העסקים והמפתחים תהיה טובה יותר. כדבר עקרוני, המכשיר עמו אתה מסתובב צריך לספק לך גישה לכל התוכן ברשת באתרים עליהם אתה סומך. אחרת, הוא רק יהיה מכשיר מלווה ל-PC", הודיעה החברה בבלוג הרשמי של אינטרנט אקספלורר.

לטעת מיקרוסופט זה, כאמור, גם צעד טוב למפתחים. "זה מהווה גשר לאתרים קיימים במעבר לטכנולוגיות HTML 5 במקומות שזה הגיוני, ובקצב שמתאים לחוויות שהם רוצים לספק", נכתב בבלוג.