מסכם ביקור חזקי עזרא

ציר ישראל לשעבר בוושינגטון,  יורם אטינגר, שב אמש מסבב הרצאות ופגישות ב-9 ערים מרכזיות בארה"ב וביניהם פגישות עם חברי קונגרס וסנט בוושינגטון.

בראיון לערוץ 7 הוא מדגיש כי ישנה ביקורת קשה של האמריקאים כלפי מדיניות הוויתורים הישראלית, "אין ספק שהפוטנציאל של האהדה עולה בהרבה על מה שאנחנו רואים היום", אטינגר הוסיף, "חוגים גם יהודים ונוצרים וגם פוליטיקאים ואנשי תקשורת מתקשים להבין את פשר הוויתורים הישראלי והמדיניות הישראלית כלפי הפלסטינים. כמו כן הרוב שפגשתי מתרעם על הנשיא אובמה שלא מעניק את היחס הראוי למדינת ישראל".

"פגשתי הרבה אנשי תקשורת, מנהיגים יהודים ונוצרים", אומר אטינגר, "ישנה ההערכה הולכת וגוברת כלפי ישראל ויותר אנשים מבינים בארה"ב שיש להם בעלת ברית אחת שהיא גם אמינה, יציבה ודמוקרטית וללא תנאי".

אטינגר מומחה ליחסי ארה"ב ישראל מתייחס לביקור נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בשבוע הבא ואומר: "הביקור יוכיח האם אובמה החליט שהוא לומד מההיסטוריה ולא יחזור על השגיאות שעשה ב-4 שנים האחרונות. האם הוא שוב ישעבד את הקשר עם ישראל בנושא הפלסטיני בשעה שאף מנהיג ערבי לא מתייחס לנושא הפלסטיני, והנושא הפלסטיני הוא לא לב ליבן של הבעיות במזרח התיכון ולא לב ליבו של הטרור האנטי האמריקאי ולא בבת עינו של המנהיג הערבי".

בעניין שחרורו של יונתן פולארד סבור אטינגר כי יש לפעול בשקט בשל רגישות העניין, "אני מתקשה לראות נשיא אמריקאי מגיע עם פולארד או פועל בפומבי לשחרורו. הנושא של פולארד רגיש מאוד בארה"ב לא בגלל היותו יהודי אלא בגלל נושא הריגול, ולהערכתי הדרך היעילה ביותר היא זו שרחוקה מעין התקשורת".