בטאון ש"ס: לא משתלם להיות חבר של ביבי

על רקע כינון הממשלה החדשה ללא הסיעות החרדיות, יוצא עיתון הבית של ש"ס, 'יום ליום', במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

חיים לב - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ג

בנימין נתניהו בועידת הנשיאים
בנימין נתניהו בועידת הנשיאים
צילום: פלאש 90

על רקע כינון הממשלה החדשה ללא הסיעות החרדיות, יוצא הבוקר (ה') עיתון הבית של ש"ס 'יום ליום' במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"לנתניהו מבנה אישיות בעייתי. לביבי אין חברים" כתב אחד מעורכי העיתון, אבי רוזן. "קשה להצביע על אדם שהולך עם ביבי שנים - בניגוד לשרון ולאולמרט, שלכל אחד מהם היו אנשים שהלכו איתם במדבר הפוליטי".

"מסתבר שלא משתלם להיות חבר של ביבי. נאמנות לאיש היא לא מן התכונות שנתניהו מגלה כלפיהן הערכה. רובי הלך עם ביבי במדבר הפוליטי של האיש, הוא חיזק אותו וגיבה אותו, העניק לו גב ומשענת שביבי היה כה זקוק לה. ביבי זכר לו חסד נעורים וכיום הוא שולח את יולי לכהן כיו"ר הכנסת".

"ביבי הוא איש של טרנד. מבנה האישיות שלו הוא גם המכשול העיקרי שלו בדרך לפסגה. בודדים האנשים שעבדו במחיצת נתניהו ולא קיבלו בחילה".

"נתניהו נהנה לראות את הציבור החרדי מכוון את חיציו כלפי האחים בנט-לפיד, אבל נתניהו טועה. הציבור החרדי לא טיפש, כולם יודעים שיותר משזוג התאומים לא רצו את החרדים, נתניהו נהנה כי הם עשו לו את העבודה. הציבור החרדי כועס עליהם, אך הוא מבין גם מבין. ביבי הוא לא חבר ולא שותף לדרך. הוא החתום על גט הכריתות עם הציבור החרדי. בזמנים הקשים ביותר של נתניהו, המפלגות החרדיות היו שם לצידו, אבל נתניהו השיב למגזר שכל כך אהב רעה תחת טובה, בוגדנות תחת נאמנות".