כהונה נוספת. הרבנים הראשיים
כהונה נוספת. הרבנים הראשיים פלאש 90

הרבנות הראשית פרסמה היום (חמישי) הודעה רשמית, לרגל מינויו של אפיפיור חדש ברומא, פרנסיסקוס, כמחליפו של האפיפיור הפורש בנדיקטוס ה-16.

ברבנות מציינים, כי "ב-12 השנים האחרונות מתנהל שיח פורה ועשיר בין הרבנות הראשית לישראל לבין הוותיקן, בעניינים  ברומו של עולם – כגון איסור שימוש בשם האל כהצדקה לפעולות טרור, קדושת החיים, קדושת התא המשפחתי, ועוד".

עוד מזכירים ברבנות, כי "שיח זה הוביל לאורך השנים להישגים משמעותיים. לדוגמה: החלטת הוותיקן לשעות לבקשת הרבנות הראשית לישראל ולהדיח את הכומר ויליאמסון מכחיש השואה; וכן השמטת קטעי תפילה שבהם ביטויים קשים ומעליבים נגד היהודים מתפילת יום השישי".

"זכורות במיוחד התבטאויותיהם של שני האפיפיורים הקודמים, ג'ון פול השני ובנדיקטוס ה-XVI, לפיהן הקב"ה מעולם לא הפר בריתו עם העם היהודי, וכן האמירה לפיה היהודים הם אחיהם הבכורים, ואף הוריהם, של המאמינים נוצרים. התבטאויותיהם של שני האפיפיורים האחרונים היו נדבך חשוב במאבק באנטישמיות באירופה ובכלל", מוסיפים ברבנות הראשית.

לדבריהם, "השיח בין הוותיקן לרבנות הראשית לישראל, היה בברכתם ומעורבותם האישית של שני האפיפיורים הקודמים. ברבנות הראשית לישראל סמוכים ובטוחים שגם האפיפיור פרנסיסקוס, שיחסיו הטובים עם היהודים מוכרים וידועים, ימשיך באותה הרוח, יחזק ויטפח את הקשר עם מדינת ישראל והעם היהודי".