חה"כ לשעבר, מרינה סולודקין
חה"כ לשעבר, מרינה סולודקין פלאש 90
חברת הכנסת לשעבר, מרינה סולודקין, הלכה הערב (מוצאי שבת) לעולמה, בגיל 60.


ככל הנראה נפטרה סולודקין מדום לב, בעת ששהתה בבית מלון בלטביה.


סולודקין נולדה בשנת 1952 במוסקבה, והיתה חברה בכנסת ה-14 ועד לכנסת האחרונה מטעם מפלגת קדימה ולפני כן מ'ישראל בעליה'. 

סולודקין כיהנה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה וסגנית שר לקליטת עלייה. היא התגוררה באשקלון והותירה אחריה בעל ושני ילדים. מועד הלוויתה טרם נמסר.

ביום שישי האחרון פרסמה סולודקין סטטוס בדף הפייסבוק שלה, בו כתבה כי היא נוסעת ללטביה על מנת להשתתף בכנס נגד פאשיזם. "ב- 16 במרץ יעבור בלטביה מצעד של לטבים ששירתו ב-"וואפן SS" בזמן הכיבוש במלחמת העולם ה-2. אני אשתתף בדיון בשולחן עגול עם האיחוד האירופי וארגונים בינלאומיים כגון 'עולם ללא נאציזם', חברי פרלמנט ואנשי ציבור ממדינות שונות".

"בתקופה האחרונה הנאו-נאציזם מרים את ראשו המכוער במזרח אירופה, במדינות פוסט-סובייטיות. חייבים להיות ערנים", כתבה סולודקין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על פטירתה, "מרינה סולודקין היתה נציגת ציבור ערכית שאוזנה היתה תמיד קשבת לבעיות של אזרחי ישראל. בדרכה הצנועה והישרה היא דאגה לרווחת האזרחים ובמיוחד לטפל בבעיותיהם של העולים החדשים. היתה בה איכפתיות, יסודיות ואנושיות. חיבבתי והערכתי אותה עד מאוד והיא תחסר לכולנו".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הביעה גם היא צער רב על פטירתה של סולודקין. "מרינה היתה אדם מבריק, עם השכלה כלכלית נרחבת, דעתנית, אמיצה וחרוצה. היינו חברות, ולא פעם התייעצתי אתה בעניינים פוליטיים וכלכליים. העצות שלה היו החלטיות ומדוייקות. היה לה בראש מחשבון שידע לעבד את כל הפרמטרים להחלטה נכונה: מוסרי, פוליטי, פרגמטי. הובלנו יחד את המאבק בתוכנית ויסקונסין, וחוקקנו יחד חוקים."הציבור בישראל הפסיד פרלמנטרית נהדרת שדלתה פתוחה ואזנה קשובה לכל מצוקה וסבל. יהי זכרה ברוך", הוסיפה יחימוביץ'.

חברת הכנסת ציפי חוטובלי (ליכוד ביתנו) הגיבה על מותה של סולודקין, "ח"כית מצוינת שייצגה נאמנה את קהל בוחריה, תמכה בקידום מעמד האשה ועד לרגעיה האחרונים עמדה על הערכים בהם האמינה".

חברתה למפלגת קדימה, רונית תירוש, סיפרה לאחר ההודעה על פטירתה, "זכיתי להכיר אישה ישרה ועקבית, פוליטיקאית מזן של הנלחמים על עקרונותיהם באומץ רב, ללא פשרות, ועם נאמנות לבוחריה. מרינה עסקה בנושאים חשובים כמו מעמד האישה, הדיור הציבורי, ניצולי השואה ועזרה רבות לעולים חדשים, שלא מצאו עצמם מול הביורוקרטיה הישראלית. מרינה, יהי זכרך ברוך".

בביקור בבית יהונתן שבירושלים צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו