סמסונג מציגה: אנדרואיד, חלונות ועכשיו טיזן

יצרנית הטלפונים החכמים הקוריאנית לא עוצרת. עכשיו היא מודיעה שעוד כמה חודשים היא תשיק טלפונים שמבוססים על מערכת ההפעלה טיזן

דורון רותם שני , ו' בניסן תשע"ג

סמסונג מציגה: אנדרואיד, חלונות ועכשיו טיזן-ערוץ 7
טיזן תחליף את באדה כמערכת הפעלה עבור סמסונג
ארגון טיזן

סמסונג הכריזה על כוונתה להשיק טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה טיזן (Tizen).

טלפונים אלו יגיעו לשוק ברבעון השלישי של 2013. טיזן תחליף את באדה (Bada), מערכת הפעלה מבוססת לינוקס שפיתחה החברה בעצמה עבור מכשירים המיועדים לשוק הנמוך. מדובר במערכת ההפעלה שמפותחת על ידי סמסונג עם אינטל (Intel) וחברות אחרות במסגרת ארגון קוד פתוח.

טיזן תחליף את באדה, אך בתהליך של שילוב של באדה בתוך מערכת ההפעלה המחליפה אותה. "אנחנו בתהליכים של מיזוג בין טיזן לבאדה. אתם ככל הנראה תראו מכשירים מבוססי טיזן מבית סמסונג ברבעון השלישי של השנה הנוכחית", אמר ג'יי קיי שין, מנכ"ל משותף וראש יחידת העסקים הניידים בסמסונג.

עם זאת, בניגוד למיצוב של באדה, בסמסונג מתכוונים להשתמש בטיזן גם עבור מה שהם מגדירים כמכשירי דגל. לי יאנג הי, סגן נשיא תפעולי בחברה, אמר בראיון כי החברה אף שוקלת להוציא טלפון מבוסס טיזן לשוק הגבוה, ואף נקב בתאריכים. "הוא ייצא באוגוסט או בספטמבר. זה יהיה מוצר שיציע את התצורות הטובות ביותר", הוא אמר.

לפי החברה עד השקת הטלפונים כבר יהיו אלפי יישומים שמתאימים לטיזן, חלקם יהוו למעשה המרה של יישומים שנכתבו עבור באדה. זה נובע מכך שהמיזוג של שתי השפות יבוא לידי ביטוי גם בתמיכה ביישומים שנכתבו בעזרת ערכת כלי התוכנה של באדה. המטרה של סמסונג היא לאפשר ליצרני יישומים אלו מעבר חלק לשפה החדשה, בלי צורך מיידי בהחלפת כלים.

 

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il