מנקים
מנקיםפלאש 90

מאוד פופולארי לשנוא את פסח. כולם מקטרים, מתעצבנים, חוטפים סעיף, ונישאים על גלי אדי האוקונומיקה לאזורים לא נעימים. הניקיונות והצורך הזה להבריק כל דבר ולמרק כל סנטימטר מרובע, חוצה את כל גבולות הטעם הטוב, ובטח שאת גבולות ההיגיון.

שהרי כולן יודעות שברגע שהן תברקנה את החלונות, תגיע סופת החול המפורסמת, אך הן בכל זאת הן מנקות. למה, ככה! לסמרטוטים הפתרונים. כתוצאה מכך, הרבה נשים בהחלט מתעבות את החג הזה, והיו מעדיפות לשבת בליל הסדר, רעננות, מלאות כוחות, ולא עם גב תפוס, או עם ציפורניים שבורות וידיים אדומות כתוצאה מחומרי ניקוי חריפים.

אז צאינה וראינה, בנות ישראל. כחלק מחווית "הכרת הטוב" ולאחר  חיפוש מדוקדק שלא היה מבייש אף בדיקת חמץ מהודרת, נמצאו כמה נקודות זכות חיוביות שמקושרות לחג הנקיון האינסופי הזה.

מומלץ לשנן:

  • אין כמו פסח, כדי למצוא את כל חלקי המשחקים שהלכו לאיבוד. מי מאיתנו לא מכירה את זעקות השבר בסגנון ה "אימא ראית את המכונית שלי"? או "אבל חיפשתי ולא מצאתי". אין כמו, לסיים סופסוף כהלכה את הפאזל 1500 חלקים שקנית, עם החלק האחרון והאובד שנמצא מסתתר מתחת לכמות נכבדת  של תלתלי אבק, מתחת לספה.
  • "לא היו ימים טעימים לישראל, כמו הימים לפני הפסח. " השבועיים לפני החג הם השבועיים הכי מעניינים ומגוונים מבחינת קולינרית. אין ספק שצריך לחסל את כל כמויות הפסטה והפתיתים שעוד נותרו בארון, בצרוף חבילות הקמח, השמן, ושלל העוגיות והחטיפים שעוד נותרו מפורים. הקומבינציות והשילובים שאת מרכיבה, לא היו מביישים שף צמרת.
  • אין צורך למצוא תירוצים, לפתח נקיפות מצפון  מול חשבון הבנק שלך  או מול עיניו הנדהמות של בן זוגך. "מה זאת אומרת ,עוד מטפחת חדשה" או " יפה לי החצאית? היום קניתי". ברור שקונים בגדים חדשים. זה חג. זה מסורת. כסף לא מהווה שיקול במקרים כאלו. נכון?!
  • בתקופת הנקיונות לפני הפסח מותר לקטר חופשי. כל השנה את מפחדת שיאשימו אותך ב"פּוּלניות יתר". את לא מתלוננת, לא מתעצבנת, שומרת על לשון נקייה ונפש עדינה. בתקופה הזו, בין התחפושות לבין אכיל המצות, את מרשה לעצמה להוציא קיטור חופשי, לחטוף סעיף על כל דבר קטן אבל בעיקר להשתתף בתחרות האימהות בגינה, שנקראת בשם "מי הכי מסכנה, כי היא עוד לא הספיקה לנקות כלום"..
  • פסח זו הזדמנות מעולה לפתח קצת את השרירים. את גם ככה משתטחת מתחת לספה ולמיטות, אז לפחות תתנחמי בעובדה שיש כמה שרירי בטן שעובדים במקביל. ובכל מקרה את נמתחת עם הידיים כדי לנסות להגיע כמה שיותר גבוה מעל הארונות, (כי בטוח מישהו חמץ אי שם בגובה) אז זו הזדמנות נהדרת לתפעל את שרירי הזרוע. גם ניקית, גם התעמלת. שניים במחיר אחד. שווה ביותר.
  • אבל האמת היא, שהדבר הכי טוב בפסח, זה לא הקיטורים, לא האוכל ואפילו לא החופש של הילדים, שמסתובבים לך בין הדלי והסמרטוטים ובין החדרים הנקיים כבר. ביננו, אין כמו הידיעה המוחלטת והמשחררת, שיש לך עוד שנה שלמה עד הניקיון ההיסטרי הבא.