להקשיב לשמאל...
להקשיב לשמאל... פלאש 90

לפעמים כדי לשמוע על הישגים של הימין צריכים להקשיב לשמאל, ואולי דווקא לשמאל הקיצוני. בעקבות השבעת הממשלה החדשה אתמול תוקפת תנועת השמאל הקיצוני 'גוש שלום' את שר האוצר יאיר לפיד כמי שהקים ממשלת מתנחלים קיצונית.

"היום הוקמה במדינת ישראל ממשלה ימנית קיצונית, ממשלה אשר בה המתנחלים ובעלי בריתה אוחזים בכל נקודות המפתח", אומר דובר התנועה ומפרט: "שר השיכון יבנה בהתנחלויות, שר התעשייה יקים בהן תעשיות, ויו"ר ועדת הכספים יזרים להן כספים בשפע, ושר הביטחון – הדיקטטור הצבאי השולט בשטחים הכבושים – מתנגד לכל צעד לעבר הפלסטינים, ולו קטן וסמלי".

המתקפה על ממשלת נתניהו החדשה נמשכת משמאל: "ממשלה שבה יש שרה הממונה על המשא ומתן עם הפלסטינים וצוות שרים שלם לנושא זה, אך משא ומתן לא תוכל לנהל".

כאמור את האצבע ה"מאשימה" מפנים ב'גוש שלום' לעברו של אדם אחד – יו"ר 'יש עתיד' שר האוצר יאיר לפיד: "עיקר האחריות להקמת הממשלה הזאת, ממשלה רעה ומזיקה ומסוכנת לעתיד ישראל, אינה מוטלת על נתניהו וגם לא על בנט. עיקר האחריות מוטלת על כתפיו של יאיר לפיד, האיש שנחל ניצחון גדול בבחירות ומכר אותו בנזיד עדשים, שהנחית מכה קשה על גוש הימין בפוליטיקה הישראלית ובמו ידיו שיקם את הגוש הזה. מפלגתו של לפיד זכתה לקולות רבים הרבה יותר מזו של נפתלי בנט, אך הברית ביניהם פעלה כל כולה לטובת בנט וחבריו המתנחלים".

עוד מוסיף דובר התנועה ואומר: "בנט פעל בצורה מפוכחת וממוקדת להשתלט על עמדות כוח לחזק ולהעצים את מפעל ההתנחלויות. לפיד בזבז את הכוח האדיר שנפל לידיו לקידום מטרות שוליות וחסרות חשיבות כגון הקטנת מספר השרים או גיוס החרדים (אשר כלל לא יתממש בפועל) ומטרות שליליות ומזיקות בעליל כגון העלאת אחוז החסימה שתפגע בייצוג הדמוקרטי של מיעוטים בחברה הישראלית. למשא ומתן עם הפלסטינים הקדיש לפיד רק מס שפתיים חסר משמעות, וגם על דרישות חילוניות משמעותיות כגון נישואין אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת הוא ויתר ללא קרב. עכשיו הוא מתכונן להיכנס למשרד האוצר ולהפעיל גזרות שיפגעו פגיעה קשה באותו מעמד ביניים שלפיד מתיימר לייצג".