לאט אבל חוזרים.חמש
לאט אבל חוזרים.חמש בני גל

המועצה האזורית שומרון קיימה השבוע  במועדון הישוב קריית נטפים ארוע הרמת כוסית לכבוד חג הפסח והוקרה לאנשים ש'עושים את השומרון - רבני הישובים, יושבי ראש וחברי מזכירויות, מתנדבים ופעילים יישוביים.

השנה, לראשונה, הוזמנו באופן רשמי ע"י לשכת ראש המועצה גם שני נציגים מחומש המתחדשת: ראש הישיבה הרב אלישמע כהן ובני גל מארגון"חומש תחילה".

בקהל המשתתפים שחווה את המאבק לעצירת הגירוש מחומש ושא-נור נרשמה התרגשות רבה כאשר מנחת הארוע ציינה כי הערב מציינים בצורה סמלית את חזרתה של חומש למפת יישובי מועצה האזורית שומרון, וכולנו מקבלים בברכה את חברינו נציגי חומש המתחדשת בציפייה ובאמונה שבקרוב נשמח בבניינו המלא של הישוב.

ראש המועצה, גרשון מסיקה, מסר כי "חומש הוא ישוב שלנו. גם אחרי הגירוש הוא נשאר בשליטה מלאה של מדינת ישראל, ולכן אין סיבה שלא לתקן את האיוולת שבעקירה ולחזור לחומש. אנו נמשיך לפעול ואני בטוח שבע"ה בקרוב הישוב חומש יבנה מחדש".

מנכ"ל המועצה, שלומי ורמשטיין, הזמין את כל הנוכחים לעלות ביום רביעי א חוה"מ פסח לחומש ולקחת חלק בארוע המיוחד שכולל סיורים, מתנפחים, סדנאות ופעילות לכל המשפחה, כמו גם הופעות של אהרון רזאל, מנדי גרופי, אבי פיאמנטה ואריאל זילבר. באירוע תתקיים עצרת בהשתתפות שרים, ח"כים ואנשי ציבור.