הכהנים מתרגלים
הכהנים מתרגלים תנועות המקדש

אנשי תנועת המקדש טוענים כי ראש עיריית ירושלים ניר ברקת התנגד לקיום אירוע המחשת קרבן הפסח בטיילת ארמון הנציב.

בדיון שנמשך משעות הבוקר בבית המשפט התברר שלמשטרה ולשירות הויטרינרי לא היתה שום התנגדות עניינית לקיום האירוע, מדווחים אנשי תנועות המקדש המציינים כי מאחורי עמדתו של ברקת עומד ביקור אובמה וכוונתו לעבור ולבקר בקרבת מקום.

בעקבות עתירת ארגוני המקדש לבית המשפט, הורה השופט דוד מינץ לעיריה לאתר מקום חלופי סמוך.

צוותים של המשטרה, השירות הוטרינרי, ונציגי המטה של אירגוני המקדש בראשות עו"ד אביעד ויסולי, יצאו לשטח ובתום סקירת המקומות החלופיים החליט בית המשפט בהסכמת הצדדים לקיים את האירוע בכיכר קוברסקי שבמרכז שכונת "נוף ציון" המשקיפה אל מקום המקדש והר הבית.

מטה תנועות המקדש מברך את השופט מינץ על התעקשותו לאפשר את קיום האירוע שנועד ללמוד וללמד ולהמחיש את מצוות קרבן הפסח שבזכותו יצאנו ממצרים, ולהעביר את המסר שאנחנו מוכנים לקיימה בזמנה בערב הפסח, וממתינים רק לאישורי הרשויות.

האירוע יתקיים במעמד הרבנים שמואל אליהו רבה של צפת, והרב שלמה ריסקין הכהן, הרב של אפרת, שיגיע לבוש בבגדי הכהונה שברשותו, בשעה 15:30 כפי שנקבע מראש.

באירוע יומחשו ויתורגלו בין היתר גם שירת הלויים כבמקדש. כהנים לבושי בגדי כהונה יזרקו את הדם על מזבח כשר וראוי להובלה למקום המקדש.

קריאת ההלל החגיגית, הקטרת חלבים על אש התמיד בראש המזבח, וצליית הפסח שלם על קרבו וכרעיו. בתום האירוע יחולקו טעימות מן הבשר הצלוי לאכילה לכל הנוכחים. דגש מיוחד יינתן השנה באירוע על מעמד שירת הלויים במקדש, עם הופעה מלאה של הלוויים אלדד ורואי לוי מלהקת "פיטום הקטורת".