"לא שקר החן אבל הבל היופי"

ח"כ אלעזר שטרן שיגר מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הוא קובל על בחירתה של הדוגמנית שלא שירתה בצה"ל, בתשדיר משרד החוץ.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ג

"לא שקר החן אבל הבל היופי"-ערוץ 7
האלוף במיל' אלעזר שטרן
ניסים לב

ראש אכ"א לשעבר, חבר הכנסת אלעזר שטרן, שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא קובל על בחירתה של בר רפאלי, שהשתמטה משירות בצה"ל, לתשדיר שמייצג את ישראל.

"אולי לא תמיד שקר החן והבל היופי אבל ראויים אנו שאת מדינת ישראל תייצג אשת חיל", כתב שטרן.

"מכתב זה היה צריך להיכתב לפני שבוע, מיד כשהתחיל העניין סביב כיכובה של בר רפאלי בתשדיר של משרד החוץ, הוא לא נכתב כיוון שהנחתי שהנושא בטיפול", תירץ שטרן את האיחור. "לפני כעשר שנים הגיע זמנה של בר רפאלי למלא את חובת הנשיאה בנטל ולהתגייס לצה"ל. היא בחרה שלא למלא חובתה ולשם כך התחתנה למשך מספר שעות עם ידיד של הוריה. גברת רפאלי מעולם לא התנצלה על הבחירה שלה".

"רפאלי ושכמותה פורצים את הדרך ומייפים אותה עבור מי שמבקש לנטוש את האלונקה ולא לשאת בנטל", האשים ראש אגף כוח אדם בצה"ל לשעבר. "האחת תעשה זאת בחסות יופייה, שלכאורה תורם למדינה, והאחר יבקש לקנות שירותו תמורת ממון רב שיכניס לקופתה של המדינה".

"כאשר אנו בוחרים במשתמטים מהשרות שייצגו את המדינה, אנחנו מורידים את ערך השירות בעיני רבים וטובים - גם אם לא זאת כוונתנו".

"איני חושב שצריך לרדוף את בר רפאלי עד סוף ימיה", כתב שטרן, "אך ודאי שיש מקום מצידה להביע צער על ההשתמטות וזהו גם תנאי ברור קודם לייצוגה את המדינה. במצב הדברים הזה, פונה ומבקש לבטל כל פעולה שבה בר רפאלי מייצגת באופן רשמי את מדינת ישראל".

הדוגמנית הגיבה בשבוע שעבר להאשמות נגדה ואמרה, "לפעמים יש אנשים שיש להם איזה אנרגיה שלילית, אבל הם צריכים לישון עם עצמם בלילה", אמרה. "אני ישנה מעולה".