"עוד ראיות לאחריות חיזבאללה לפיגוע בבורגס"

ראש ממשלת בולגריה הזמני, מארין ראקוב, הודיע כי ארצו תספק ראיות נוספוטת לאחריות חיזבאללה לפיגוע בבורגס בו נהרגו 5 ישראלים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ז בניסן תשע"ג

ראיות חדשות. ראקוב
ראיות חדשות. ראקוב
רויטרס

בולגרייה תספק ראיות חדשות לכך שחיזבאללה תכנן את הפיגוע בו נהרגו חמישה ישראלים, כך אמר ראש ממשלת בולגריה מארין ראקוב אתמול (רביעי).

על פי דיווח בסכנות רויטרס, ראש הממשלה ראקוב הבהיר, כי מטרת פרסום הראיות החדשות היא לשכנע מדינות באיחוד האירופי להכניס את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור של האיחוד.

נזכיר כי ב -5 בפברואר האשימה בולגרייה את חיזבאללה בביצוע פיגוע התופת באוטובוס בעיר בורגס שלחוף הים השחור בו נהרגו חמישה ישראלים ונהג בולגרי.

דוברת האיחוד האירופי ציינה למחרת, כי החשיפה הובילה את האיחוד האירופי לשקול לצרף את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור, אולם ממשלות אירופיות רבות נרתעות מהטלת סנקציות על חיזבאללה, בטענה שזה יכול להחריף את המתיחות במזרח התיכון.

ראקוב, המשמש כראש הממשלה בפועל של בולגריה עד לבחירות במאי הבהיר עם זאת, כי בולגרייה לא תיזום בעצמה את ההליך של צירוף חיזבאללה לרשימה השחורה של האיחוד האירופי. לדבריו, כל ממשלה אחרת באיחוד האירופי יכולה לבקש מהלך כזה, אבל אף אחד עדיין לא עשה זאת.