מתביישת. רות קלדרון
מתביישת. רות קלדרון צילום: פלאש 90
חברת הכנסת ד"ר רות קלדרון (יש עתיד) הודיעה אחר הצהריים (ראשון) כי חרף המחאה בפייסבוק נגדה - בכוונתה להשתתף בכנס רמלה ביום שלישי.
 
"טוב חברים. קראתי, דיברתי , למדתי והחלטתי כן ללכת לכנס ולעשות כמיטב יכולתי לומר שם את דברי שהם נגד גזענות נגד שנאת הומואים ולסביות נגד עליונות התורה על הדמוקרטיה ובעד מחלוקת רצינית ושיחה עם בני פלוגתא. אני מאמינה גם בשיחה ודיבור עם פלסטינאים. גם עם מי שנלחם בנו, שיח שמטרתו להגיע להבנה ולשלום. ומתוך כך אני מאמינה גם בשיחה עם יהודים שדעתם מנוגדת לדעתי", כתבה קלדרון.
מוקדם יותר מחו אנשי השמאל הקיצוני בדף הפייסבוק של קלדרון וקראו לה לבטל השתתפותה בכנס רמלה בשל הקשר לארגון הימין "קוממיות".
 
קלדרון כתבה בצהריים לחבריה בדף הפייסבוק, "חברים יקרים, רק הרגע, בזכות הודעה אישית בפייסבוק, הבנתי שכנס רמלה בו הסכמתי להשתתף הוא כנס של תנועת קוממיות. לבושתי לא ידעתי . ועוד יותר לבושתי לא הכרתי את התנועה", כתבה."אני קוראת עכשיו את הכתוב באתר שלהם . דרכם אינה דרכי. אדבר עם אנשי הכנס ואחליט אם לבטל את השתתפותי או לומר את דברי שם. אני רק מבקשת מהכותבים כאן. אנא לפני שאתם שופטים בחומרה כל כך רבה, תשאלו. קחו בחשבון שקורה גם שאנשים טועים", מבקשת קלדרון.


חבר מרכז הליכוד, יהודה גליק, השיב לקלדרון "אנא למען השם אל תתני לשיח השנאה שמתנהל כאן לגרום לך להימנע משיח ציבורי תוך כבוד הדדי. תנועת קוממיות היא תנועת הבת של מפלגת תקומה שהשר אורי אריאל יושב בממשלה מטעמה. האם אין לך שיג ושיח איתו? כל היופי הנפלא של הממשלה הזאת בכלל ושל 'יש עתיד' בפרט הוא היכולת לנהל כאן שיח ציבורי בין אנשים שלא מסכימים. יהיה חבל מאוד אם דוקא את תיסחפי אחרי ההסתה לשנאה שעולה כאן!".
 
כנס רמלה יעסוק השנה בנושא: "המשפט הציבורי במדינה יהודית". בכנס ישתתפו שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט, שר השיכון, אורי אריאל, חברי הכנסת אלעזר שטרן, והרב משה גפני, כן ישתתפו הרב יהושע שפירא, השופטת דליה דורנר, הרב רצון ערוסי, פרופ' אשר מעוז, ועוד.
 
הכנס יועבר בשידור וידאו חי בערוץ 7.