הצעירים מסתערים על הרשויות המקומיות

צעירי הבית היהודי התכנסו אמש ברחובות בכדי לתכנן את השתלבות הציונות הדתית ברשויות המקומיות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשע"ג

הצעירים מסתערים על הרשויות המקומיות-ערוץ 7
הצעירים מכונסים
צילום: הפורום הדתי לאומי רחובות

פורום "צעירים להנהגה מוניציפאלית" של ההנהגה הצעירה בבית היהודי, התכנס אמש (חמישי) למפגש הכנה לקראת הבחירות ברשויות המקומיות.

במפגש, שהתקיים ברחובות, לקחו חלק חברי כנסת מסיעת הבית היהודי, המנכ"ל ניר אורבך ומנכ"ל 'תקומה' נחי אייל, שבירכו את המשתתפים ושיתפו אותם בהכנות לקראת הבחירות ברשויות המקומיות.

אמיתי כהן, יועץ ראש העיר רחובות, סיפר על העשייה בעיר במסגרת 'הפורום הדתי לאומי' והזכיר שנחי אייל היה ממקימיו. עוד סיפר על הקושי הגדול שהיה לפני עשר שנים בגיוס צעירים בעלי מודעות פוליטית להרמת פרוייקטים. "את הפורום הקמנו במאמצים גדולים תוך מיעוט תקציבים וכוח אדם הודות לרצון העז שלנו לחולל שינוי בעיר", אמר.

מכ"ל 'תקומה', נחי אייל סיפר כי ״השאיפה היא שבכל עיר תהיה רשימה אחת מאוחדת המורכבת מהכוחות המשפיעים של הציונות הדתית בעיר והרשימה תקבל את תמיכתה הרשמית של הבית היהודי״.

מנכ"ל 'הבית היהודי', ניר אורבך, הצטרף לדברי אייל והוסיף כי ״הרשימות המוניציפליות יורכבו על פי החלטות הסניף לקראת הבחירות. עם זאת הנהלת המפלגה תעמוד על כך שהרשימות יהיו מורכבות עם אחוז גבוה של צעירים ונשים לפי החלטת התקנון ובמידת הצורך יעודכנו הרשימות ליצירת מארג שייצג נאמנה את הציבור בעיר ואת אופיה של הרשימה בכנסת״.

בהמשך הערב בירכו חה״כ שולי מועלם, ניסן סלומינסקי ויוני שטבון את משתתפי הפורום שהגיעו מהערים המרכזיות בארץ החל מחיפה דרך תל אביב ועד לבאר שבע.

ח"כ מועלם חיזקה את הנוכחים ואמרה, "אני חוזרת המון על המילים ׳קדימה׳ ו׳למעלה׳. כשם שהמפלגה צעדה בהצלחה בבחירות האחרונות קדימה ולמעלה כך על הצעירים לחתור למעלה וקדימה בכל הכוח תוך אחריות גדולה ואני כאן כדי לסייע. בחרתי להשתתף השנה בערב יום הזיכרון, בו בדרך כלל אני נשארת בביתי, באירוע זיכרון במועדון הגולה בפתח תקווה כדי לנצל את ההזדמנות לדבר ישירות אל הצעירים. אני רוצה שתדעו שדלתי פתוחה בפניכם לכל פנייה".

יעקב שטרן, מיוזמי הפורום, ציין במפגש כי היעד הבא של הצעירים הוא השתלבות בהנהגה המוניצפלית. "יושבים כאן פעילים צעירים מרחבי הארץ, שמתכונים לעבוד קשה ולתת מעצמם לחיזוק תחום הצעירים בערים וביישובים השונים.  בשיתוף פעולה טוב ופורה עם הפעילים הוותיקים נוכל להגיע להשגים יפים בבחירות לרשויות המקומיות״, אמר.

הפגישה נחתמה בעדכונים מהשטח תוך בקשת רכזי הפורום להעביר בקשות סיוע של חברי מרכז וחברי סניף צעירים המעוניינים לקחת חלק משמעותי בבחירות המוניציפליות הקרובות, וזקוקים לסיוע.

עוד הוסיפו כי במהלך השנה יפיקו גופי הצעירים בבית היהודי אירועים משמעותיים והראשון שבהם - תפילת ליל יום העצמאות שתתקיים בכותל המערבי ברוב-עם יחד עם רבנים ואישי ציבור.