"מדוע החלטנו לתבוע את עיתון הארץ?"

עו"ד אילן בומבך הגיש את התביעה על סך 2.6 מיליון ₪, "היא דרשה מהכתב חיסיון, הכתב והעיתון התעלמו", אמר לערוץ 7.

בני טוקר , כ"ו בניסן תשע"ג

עו"ד אילן בומבך
עו"ד אילן בומבך
צילום: פלאש 90

ענת קם, שנידונה לשלוש שנות מאסר וחצי לאחר שהורשעה בהחזקת מידע סודי, הגישה בסוף השבוע תביעה על סך 2.6 מיליון שקל נגד עיתון "הארץ", נגד הכתב אורי בלאו ונגד ראש מחלקת החדשות לשעבר בעיתון, אבי זילברברג.

לטענתה, היא נחשפה כמקור העיתונאי של בלאו, דבר שהוביל למאסרה. באופן יוצא דופן ביקשה קם מבית המשפט לחייב את בלאו לשלם מכיסו הפרטי חלק ניכר מהסכום שהיא תובעת, בשל "תפקידו המיוחד בגרימת העוול האדיר" שנגרם לה לדבריה. תגובת העיתון לתביעה טרם התקבלה.

עורך דינה, עו"ד אילן בומבך משוכנע שהם יזכו בכל הפיצויים, "בית המשפט העליון כבר הפחית שנה מעונשה ואחרי קיצור שליש היא אמורה לצאת בעוד פחות משנה. לצערי עיתון הארץ שאולי מתהדר בחופש העיתונות  צריך לדעת שכמו שיש לעיתונאי זכויות, יש גם למקור שלו זכויות. ענת קם התנתה עם בלאו, שהוא לא יסגיר את זהותה, למרבה הצער עיתון הארץ והכתב מעלו בתנאי הזה, הם חשפו את המסמכים והסגירו את המקור. גם בפגישות של בלאו עם השב"כ הוא דאג שזה לא ישמש נגדו אבל על המקור שלו הוא ממש לא חשב".

לדבריו מישהו צריך לשלם על הנזק הרב שנגרם לקם, "בעבר בית המשפט הכיר בתביעה של ליאורה גלאט ברקוביץ, אלא ששם לא הוכח שהיא רצתה בחיסיון, אצלנו המצב שונה לגמרי. אני משוכנע שהשופטים יתעלו מעל התחושות ויפסקו על סמך הטענות והמסמכים".

עו"ד בומבך קובע שמדובר בתביעה חשובה מאין כמותה, "מבחינתנו זו תביעת נזיקין, אבל בעבור רבים זו תביעה מיוחדת מאוד. יהיו שם גם חקירות נגדיות ואני מקווה שהצדדים ישכילו להגיע להסכם מתאים. ייתכן שחלק מהדיונים יהיו בדלתיים סגורות , ואני מקווה שההכרעה תהיה מהירה ושלא יהיה עינוי דין".