הרב ראם הכהן
הרב ראם הכהן שלומי שלמוני

ראש ישיבת עתניאל ורב היישוב, הרב ראם הכהן, מתקומם כנגד אלה המתייחסים לחגים שבין פסח לשבועות כאל חגים חילוניים.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר, "אנחנו מאמינים בתורה שבעל פה, ולחכמי ישראל יש את היכולת לתקן דברים על פי התורה. ישנה חובת הודאה על נס, גם ימי ספירת העומר ומנהגיהם אינם כתובים במפורש, במהלך הדורות חכמים תקנו את מנהגי האבלות וזה הפך להלכה".

לדבריו, לא במקרה חגי תקומת ישראל נופלים בדיוק בין פסח לשבועות, "הימים שבין פסח לשבועות הם ימים של בניין האומה, ממציאות של עבדים למציאות של עם. בחג השבועות כבר הקרבנו את קרבן שלמי ציבור, היינו שם כבר עם, כאיש אחד בלב אחד. הקב"ה בהנהגת הייחוד ובהנהגת הסתר גלגל את הימים האלה בתקופה הזאת. גם יום השואה בימינו אינו יום של הספד אלא יום של התמודדות עם תקומת האומה".

הרב ראם סבור שהאבלות בספירת העומר, היא אבלות גם על המחלוקות של ימינו, "אנחנו אבלים על תלמידי ר' עקיבא שמתו לאחר שלא נהגו כבוד זה בזה, אבל גם היום בין תלמידי החכמים צריכה להיות אחווה ורעות, והאבלות היא על חוסר ההערכה שיש בזמנינו".

לדבריו, העמידה בצפירה אינה מנהג הגויים, "אין כזה מנהג אצל הגויים, וההפך יש מקורות לכך ביהדות, בירושלמי כתוב שהיו יושבים ודוממים בפטירה, אצל אהרון כתוב וידום אהרון. זה דבר גדול שאומה שלמה עוצרת ומתייחדת. ההתקשרות וההתחברות שלנו כאומה זה אחד הדברים הגדולים שמביאים לגילוי שכינה בעולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו