ההרוג בשומרון: הרב ניסן שלום מאלון מורה

הותר לפרסום שמו של ההרוג בתאונה הבוקר בשומרון: הרב ניסן שלום (60) מאלון מורה. הרכב בו נסע התנגש במשאית פלסטינית.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ג | עודכן: 11:58

התאונה הקשה הבוקר בשומרון
התאונה הקשה הבוקר בשומרון
צילום: הצלה יו"ש

בוקר קשה בשומרון. הרב ניסן שלום, תושב אלון מורה כבן 60, נהרג הבוקר (רביעי) בתאונת דרכים שארעה בין רכב פרטי למשאית פלסטינית בכביש 60 סמוך למחסום חווארה.

מחקירה ראשונית של משטרת מחוז ש"י עולה כי נהג הרכב הפרטי נכנס במשאית מאחור תוך כדי נסיעה. בוחני התנועה במקום, בודקים את נסיבות התאונה.

הרב ניסן שלום ז"ל, אב לשבעה, שימש כמנהל בית ספר יסודי באשדוד. הלוויתו תצא בשעה 13:45 היום באלון מורה.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר כי "התאונה הקשה היתה ידועה מראש, התרעותינו נפלו על אזניים אטומות. כביש חווארה הוא כביש מסוכן לתנועה, לא בטיחותי בעליל ואינו ערוך לעמוד בכמות העצומה של כלי הרכב העוברים בו מאז נפתח מחסום חווארה. כבר למעלה משנתיים אנו מתחננים לסלול כביש עוקף, לטובת הנוסעים היהודים והערבים כאחד. כל הפניות נדחו ע"י הגורם הממונה מטעמים פוליטיים. התאונה האיומה הזו היא מחיר האטימות".

הרב שלום ז"ל. צילום:  עופר אשטוקר

במהלך חג הפסח נהרג דרומית למקום התאונה הבוקר שמעון נמבורג מהעיר אריאל. נמבורג שנפצע באורח קשה מאוד בתאונת הדרכים ליד עופרה, הוא אושפז בבית החולים מספר ימים עד שנפטר.

גם אחותו של נמבורג נפצעה באורח קשה בתאונה ומאושפזת בבית החולים.

מחקירת משטרת התנועה שבוצעה בזירת התאונה, עולה כי מדובר היה בהתנגשות חזיתית בין שני כלי רכב, אשר אחד מהם סטה לנתיב הנגדי. נהג המשאית הערבי נפצע באורח קל ופונה על ידי צוותי רפואה של הסהר האדום.